Yaz sezonunun başlamasıyla birlikte yazlık bölgelerdeki kiralık konutlara ilgi artıyor. Bayram tatilinin de uzamasıyla, kiralık konutlara olan ilgi daha da üst seviyelere çıktı. 

Uzun bayram tatilini yaz tatili sürecine dahil ederek keyifli bir dinlenme dönemi geçirmek isteyen bireyler, ekonomik tatil seçeneklerini tercih ediyor. Sahibinden.com verilerine göre, Nisan ayında “Kiralık Yazlık” ile ilgili aramalar rekor seviyeye ulaştı. %101 düzeyinde artan aramalar, tatilcilerin yoğun bir arayış içerisinde olduğunun mesajını verdi. “Kiralık Yazlık Villalar” kategorisindeki aramalar ise, yüzde 117 seviyesinde artış gösterdi.

DOĞAYLA İÇ İÇE TATİL 

Kiralık yazlık aramaları dışında, tatil tutkunlarının bu sene en çok tercih ettiği seçeneklerden biri ise kamplar oldu. Deniz, kum ve güneş üçgeni yerine sessiz, sakin ve doğayla iç içe bir kafa dinleme imkanı arayanların sayısı, geçtiğimiz senelere göre fazlasıyla artış gösterdi.

Çadır ile ilgili aramalar, geçen seneye nazaran bu sene yüzde 15 artış gösterdi. İkinci el çadıra olan ilgi ise, yüzde 42 arttı.

Marmaris, Fethiye, Kaş gibi gözde tatil mekanlarında kamp tatili bu sene sık sık tercih ediliyor. Tatil döneminin Ramazan Bayramı tatili nedeniyle uzaması, kiralık araçlara olan ilgiyi de arttırmış durumda. Kiralık araçlar, özellikle şehir dışına çıkacak bireyler için vazgeçilmez bir seçenek olarak gözüküyor. Kiralık araç aramaları, geçen sene ile karşılaştırıldığında yüzde 120 arttı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Harika Harika
3
Harika
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Üzdü Üzdü
0
Üzdü
BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaz Sezonunun En Büyük İlgisi Tatil Alternatiflerine

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları