Yayın İlkelerimiz

Yayın İlkelerimiz

Gezi rehberi ve seyahat konularında içerik hizmetleri sunmakta olan butatilde.com, ziyaretçileri ve mevcut üyeleri ile birlikte sürekli iletişim halinde olan, amaçları doğrultusunda belirli yayın ilkelerini hedef haline getirerek benimsemiş, Türkiye’de gezgin platformu olmayı rotası olarak belirlemiş bir sosyal yayın platformudur.

Butatilde.com’un yayın ilkeleri, doğru bir çizgide yol almak ve bu yolda ilerlerken öncelikli hale getirmiş olduğumuz değerlerin her zaman geçerli kılmaktır.

İçeriğin Doğruluğu

İnternet sitemizde yer alan haberler ve tanıtımlar, gerçekçiliği sorgulanarak, araştırmalardan geçerek yayınlanmaktadır. Bu bağlamda ziyaretçilerimizi yanlış yönlendirmemek, gerçekçi bir yayın ilkesi benimseyerek doğruluk konusunda akıllarda soru işareti oluşturmamak site editörlerinin birinci kuralıdır.

Yapılan uyarıların ardından yanlış yayınlanan ve kaynağı yanlış belirtilmiş olan içerikler hakkında cevap ve tekzip hakkına her zaman için saygı gösteririz.

Her Zaman Saygı

Haber ve diğer içeriklerimizde, din, dil, ırk, siyasi görüş, sosyal düzey, toplumsal bakış, cinsel yönelim gibi önemli değerler üzerinden kimseyi aşağılamamak, çocukları, engellileri veya azınlıkları kırmadan ilkelerimizi yürütmek özen gösterdiğimiz konulardan biridir.

Milli birlik ve bütünlüğü bozacak, dini ve ahlaki konu başlıkları içerisinde kin ve nefret yaratacak olan yayınlara izin vermeyiz.

Düşünce özgürlüğü ve fikir ayrılıkları, her zaman için saygı gösterdiğimiz bir unsurdur. Bu bağlamda ziyaretçilerimizin veya üyelerimizin genel ahlak anlayışından dibi duygularına, aile kurumundan temel dayanaklara kadar birçok konu başlığı altında sarsıcı veya incitici hiçbir içerik üretilmemektedir.

Kişi Haklarını Koruma

İçeriklerimiz, her zaman için insan onurunu ve temel insan haklarını koruyucu şekilde üretilip, bu değerlere ters gelen başlıklar asla yayınlanmaz. Kişilerin özel yaşamını, izin almaksızın başkalarının fotoğrafını ve kişileri eleştiri düzeyinin ötesine geçerek küçük düşürücü ifadeleri her zaman için site yapısının dışında tutmaktayız.

Tarafsızlık ve Fikir Ayrılıklarının Yer Alması

İçerikler, pek çok farklı bakış açısını kapsayan türden olabilir. Bu nedenle, tüm içeriklerimiz bireysel görüşleri içermez. Nesnel davranış biçimi, site editörleri kadar yazarlarımız tarafından da dikkate alınan ve özen gösterilen bir harekettir.

Dürüstlük ve Bağımsızlık

Hiçbir yere bağlı olmadan, gezginleri bir araya getirerek sosyal bir platform kurma hayaliyle çıktığımız bu yolda, yayınlanan içeriklerde kamuoyunu yanıltmamak en fazla dikkat ettiğimiz nokta iken, haberlerde ve yazılarda ahlaka aykırı özel amaç barındırmamak ve çıkarsız bir şekilde sistem yürütmek gibi önemli unsurlar da her zaman için saygı gösterdiğimiz konu başlıklarıdır.

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds