Ukraynalı turist sayısı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, TÜROB ve THY  işbirliği ile yapılan tanıtım etkinlikleri sayesinde rekor kırmaya hazırlanıyor.

Turizm pazarlarında seçeneklerin genişletilmesi amacıyla yapılan tanıtım organizasyonları ve etkinlikleri meyvelerini yavaş yavaş vermeye başladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) ve Türk Hava Yolları işbirliği sayesinde Ukrayna’da yapılmaya başlanan tanıtım etkinlikleri, olumlu sonuçlar vermeye başlıyor. Bu tanıtımlar sayesinde Türkiye’ye giriş yapacak olan Ukrayna kökenli turist sayısında büyük bir patlamanın yaşanması bekleniyor. Ukrayna’dan gelen turist sayısının 1.5 milyon civarında olması, Türkiye’de turizm sezonlarında bu anlamda görülen en büyük rakam olarak kayıtlara geçecek.

Tanıtım etkinlikleri kapsamında yapılan organizasyonlara, Kiev ve Odessa’nın ardından Kharkiv’de devam edildi. 3 saatlik bir zaman diliminde 980 birebir görüşmenin yapıldığı etkinliğe, Ukraynalı turizmciler yoğun ilgi gösterdi.

Tanıtım çalışmalarında pilot ülke olarak tercih edilen Ukrayna turizm pazarı, turizmcilerin bir başarı öyküsü olarak ilerlemeye devam edecek.

Ukraynalı Turist Her Yere Gidiyor

TÜROB Başkanı Mübarra Eresin, Ukraynalı turistlerin yoğun olarak Antalya bölgesini tercih ettiğinin altını çizerken, aynı zamanda İstanbul, Kapadokya, İzmir, Sapanca ve Kayseri gibi destinasyonlara da sık sık ziyaretler gerçekleştirdiğini söyledi.

Ukraynalı turist sayısının bu yıl rekora ulaşmasını beklediklerini ifade eden Eresin, 2018 yılında Türkiye’ye giriş yapan Ukraynalı turist sayısının 1 milyon 386 bin olduğunu hatırlattı. Eresin, bu yıl mevcut sayının 1.5 milyon civarında olmasını beklediklerini söylerken, bunun bir rekor anlamına geldiğinin altını çizdi.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Harika Harika
0
Harika
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Üzdü Üzdü
0
Üzdü
BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ukraynalı Turist Sayısı Rekor Kıracak

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları