İş hayatının yorucu ve yoğun günlerinden kaçıp kurtulmak ve huzurlu bir tatil geçirmek çoğu insanın hayalidir. Ancak tatil yerlerinin oldukça kalabalık ve yoğun mekanlar olması, insanların huzurlu bir tatil konusunda yoğun arayışlar içine girmesine sebep olur. Bu yazımızda sizlere huzurlu bir tatil için en iyi tatil yerleri konusunda ip uçları vereceğiz! İşte en huzurlu tatil cennetleri;

AKYAKA

Sakin Bir Tatil Geçirmek İsteyenlere En İyi Tatil Yerleri 1

Muğla bölgesinin en önemli tatil mekanlarından bir tanesi olan Akyaka, berrak suları ve mavi bayraklı plajları ile sevdiklerinizle muhteşem bir tatil geçirmek için ideal bir destinasyon. Sakin bir yer olması ile ön planda olan Akyaka; yemekleri, doğası ve çeşitli aktivitelere imkân tanıması ile mutlaka görülmesi gereken yerlerden!

ŞAVŞAT

Sakin Bir Tatil Geçirmek İsteyenlere En İyi Tatil Yerleri 2

Klasik yaz tatillerinin aksine doğa ile iç içe bir tatil arayanlar için harika bir yer olan Şavşat; Karagöl gibi doğa güzellikleri ile temiz havayı ciğerlerinize doldurabileceğiniz eşsiz bir tatil cenneti. Genellikle kültür turizmi için tercih edilen Artvin’in bu beldesi kamp yapmak ve doğada yürüyüş yapmak için de oldukça ideal. Sessiz ve huzurlu bir mekânda doğaya doymak istiyorsanız Şavşat’ı mutlaka tercih etmelisiniz.

MUDURNU

Sakin Bir Tatil Geçirmek İsteyenlere En İyi Tatil Yerleri 3

Türkiye’nin en sakin ve huzurlu yerleşim birimleri arasında kabul edilen Mudurnu; kendine has mimarisi ve sıcakkanlı insanları ile kalabalıktan sıkılan bireylerin ilk tercihi oluyor. Bolu mutfağından gelen lezzetli yemekleri ile de oldukça avantajlı bir tatil mekânı olan Mudurnu’da doğanın ve huzurun tadını çıkarabilirsiniz.

EĞİRDİR

Sakin Bir Tatil Geçirmek İsteyenlere En İyi Tatil Yerleri 4

Doğanın insanoğluna sunduğu eşsiz güzelliklerden biri olan Eğirdir; Eğirdir gölüne nazır konumu ile yerel halk tarafından Isparta’nın incisi olarak kabul edilir. Her mevsim yumuşak havası ve huzurlu ortamı ile sakin bir şehir olan Eğirdir’de kalabalıktan uzaklaşabilirsiniz. Doğal güzellikleri ve eşsiz Eğirdir Gölü havası ile Eğirdir’i listenize eklemelisiniz.

GÖKÇEADA

Sakin Bir Tatil Geçirmek İsteyenlere En İyi Tatil Yerleri 5

Adı en çok duyulan adalarımızdan bir tanesi olsa da ziyaretçisi az ve huzur dolu Gökçeada; son yıllarda huzur ve sakin tatil ile birlikte anılıyor. Kendine has mimarisi, doğası ve organik ürünlerle bezeli mutfağı ile sakin bir tatil isteyenler için Gökçeada eşsiz bir seçenek!

GERZE

Sakin Bir Tatil Geçirmek İsteyenlere En İyi Tatil Yerleri 6

Yurdumuzun en kuzeyinde bulunan Sinop’un incisi Gerze en sakin yerleşim yerleri arasındaki yeri ile huzurlu tatilin önemli mekanlarından bir tanesi. Ülkemizin en mutlu insanlarını barındırması ve kalabalıktan uzak yaşamı ile sakin ve huzurlu tatil listenizde Gerze’ye mutlaka yer vermelisiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Harika Harika
8
Harika
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
5
Beğendim
Üzdü Üzdü
2
Üzdü
Arda Çağatay Genç
1995 doğumlu, doğma büyüme İstanbullu. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra, BuTatilde.com'da Genel Yayın Yönetmenliği yapıyor.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sakin Bir Tatil Geçirmek İsteyenlere En İyi Tatil Yerleri

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları