Türkiye’de son yıllarda tekrardan eski günlerine geri dönüş sinyalleri veren kruvaziyer turizmi ile ilgili olarak Princess Cruise Türkiye Temsilcisi ve Naviosa Genel Müdürü Tolgar Bıyıklı değerlendirmelerde bulundu. 

Türkiye’deki gemilerini yavaş yavaş çekmeye başlayan Alman, Amerikan, İngiliz ve İtalyan şirketleri, başta İstanbul ve Kuşadası olmak üzere ülke genelinde kruvaziyer turizminin şaşaalı günlerinden uzak kalmasına sebebiyet vermişti. Türkiye’nin sıkıntılı günlerini atlatmasının ardından ise, 2019 yılı sevindirici haberleri arka arkaya getirdi. 2019’un ikinci yarısı itibariyle çok sayıda gemi şirketi, Türkiye turlarına tekrardan başlayacağını duyurdu. İstanbul limanlarının kruvaziyer turizmi kapsamında yeterli kapasiteye sahip olmamasından dolayı Türkiye turları Kuşadası’ndan da başlayacak.

Kruvaziyer Turizmi Gelirleri Daha Yüksek

Kruvaziyer turizmi

300 liman ve 150 farklı güzergahı ile tam altı kıtaya yelken açan, “dünyayı gezme imkanı sunan” Princess Cruise de yakın bir zamanda Türkiye yapılanmasında bazı güncellemeler yapmıştı. Princess Cruise,’nin Türkiye temsilcisi ve Naviosa Genel Müdürü Tolgar Bıyıklı, kruvaziyer müşterilerinin ülke gelirine büyük bir katkıda bulunduğunu belirtti. Her şey dahil sisteminin müşterilerin otel dışına çıkma ihtiyacını yok ettiğine işaret eden Bıyıklı, buna karşılık olarak kruvaziyer müşterisinin zamanının daha değerli olmasından dolayı rehber, taksi, yeme, içme gibi çok sayıda sektöre gelir bıraktığının altını çizdi. Limana yanaşan gemilerdeki turistlerin tamamına yakınının şehir içerisine girip ülke ekonomisine katkı sağladığını belirten Bıyıklı, bu nedenle kruvaziyer turizminin çok büyük bir maddi gelir kaynağı olduğunu söyledi.

Yunanistan İstanbul’un Devre Dışı Kalmasından Faydalandı

İstanbul başta olmak üzere Kuşadası’nın da devre dışı kalmasıyla beraber bu turizm dalının pastasından özellikle Yunanistan’ın çok fazla yararlandığını belirten Bıyıklı, İstanbul ve Atina’nın aynı önemlere sahip benzer limanlar olduğunu aktardı. Hem kültürel miras ve geçmişin, hem de yeme ve içme kültürünün işin içi ne katılmasıyla İstanbul’dan start alan bir tutun, İtalya veya İspanya’ya kadar aralıksız bir şekilde devam etmesi pozitif bir adım olacak diyen Bıyıklı, Türk yolcuların ağırlıklı olarak farklı ülkelerin limanlarını merak ettiğini belirtti.

Princess Cruise Uygun Fiyatıyla Ön Plana Çıkacak

Her yıl 3 gün ile 144 gün arası değişen aralıklarda misafirlerine dünyayı gezme imkanı sunan Princess Cruise’nin yılda 1 milyon 700 bin misafir ağırladığı  öğrenilirken, uygun fiyat aralıkları ve prestijli hizmet anlayışıyla Türkiye’deki kruvaziyer turizmine üst sıralardan giriş yapacak olan Princess Cruise’nin fark yaratması bekleniyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Harika Harika
0
Harika
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Üzdü Üzdü
0
Üzdü
BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Yeniden Kruvaziyer Turizminin Gözdesi Oluyor

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları