Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren kanunla birlikte, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın kurulması resmileşti.

Türkiye’nin yaz ve kış turizmindeki hedeflerine ve potansiyeline erişebilmesine yönelik bir amaç doğrultusunda diğer ülkelere tanıtılması, potansiyelin en iyi şekilde değerlendirilerek ülke ekonomisine artık değer kazandırması ve yatırımların ülke ekonomisindeki payının artması amacıyla kurulacak Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme AJansı, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ilgili bir kuruluşu olarak devreye girecek olan Ajans, özel hukuk hükümlerine de bağlı olacak.

Ajans’ta Yönetim, İcra ve Danışma Kurulları bulunacakken karar organı Yönetim Kurulu olacak. Yönetim Kurulu, Kültür ve Turizm Bakanı başkanlığında yürütülecek.

Yönetim Kurulu, Tanıtma Genel Müdürü, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü’nden sorumlu Bakan Yardımcısı, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından işletilmekte olanlar haricinde havalimanı ve terminal işletmelerini temsil etmek üzere en yüksek ciroyu alan ilk iki işletme, her üç yılda bir sırayla görev alacak bir kişi, coğrafi bölge bağlamında temsiliyet sağlanması amacıyla Marmara ve Akdeniz bölgelerinden iki, Ege, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile İç Anadolu Bölgeleri’nden birer kişi olmak üzere, toplam 15 üyeden oluşacak.

Hizmet Kalitesi Arttırılacak

Kurulacak olan Ajans ile beraber Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından belirlenen politikalar doğrultusunda Türkiye’nin turizm hedeflerine ulaşma yolundaki engeller kaldırılacak ve turizm olanakları tüm dünya ile paylaşılacak. Tanıtım faaliyetlerinin yoğun olacağı sistemde sektörün ihtiyaçları ve eğilimleri belirlenecek, ilgililere çeşitli tavsiyeler aktarılacak. Tüm yönleriyle değerlendirilecek olan sektör, ülke ekonomisine kazandırılacak.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Harika Harika
0
Harika
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Üzdü Üzdü
0
Üzdü
BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Kuruluyor

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları