Sabancı Vakfı’nın ana destekçisi olduğu Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası (TUGFO), turnelerine İstanbul konserleri ile başladı.

Avrupa turnesi öncesinde 21-22 Temmuz’da İş Sanat’ta sanat tutkunları ile buluşan orkestranın konser heyecanına Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler sabancı ve Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan da ortak oldu. Şef Cem Mansur önderliğinde 13. yılını kutlayan orkestranın konserine ayrıca Lale Mansur, Anjelika Akbar ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu gibi iş, sanat ve siyaset dünyasının öne çıkan isimleri de katılım gösterdi.

Türkiye’nin en başarılı konservatuarlarından seçilerek orkestrayı kuran 76 genç, sergiledikleri performans ile tam not almayı başardı.

Türk piyanist  Gökhan Aybulus’a eşlik eden orkestra, İstanbul konserlerinde Beethoven’in 8’inci Senfonisi, Rahmaninov’un 2’nci Piyano Konçertosu, Weber’in ‘Der Freischütz Uvertürü’, Wagner’in ‘Nürnbergli Usta Şarkıcılar Uvertürü’ ve Çaykovski’nin ‘Romeo ve Jüliet’ eserlerini seslendirdi. Uluslararası düzeyde almış olduğu dereceler ile dikkat çeken piyanist Gökhan Aybulus ise, gençlerle beraber sergilediği sahne performansı ile keyifli bir müzik gecesi yaratmayı başardı.

TUGFO Avrupa’nın Saygın Konser Salonlarında Ağırlanacak

Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası, bu sene Almanya ve İtalya’da toplam 7 konser verecek. Her yıl Avrupa’nın elit festival ve konser dizilerine konuk olarak davet edilen orkestra, 24 Temmuz’da Berlin’de Young Euro Classic Festival konseri ile yurtdışı turnesine start verecek. Solist Gökhan Aybulus’a Berlin’de bir kez daha eşlik edecek olan orkestra, ardından İtalya’ya geçecek.

26 Temmuz – 4 Ağustos tarihleri arasında Sicilya’da hem konserlerini verecek olan ekip, aynı zamanda prova ve eğitimlerine de devam edecek.

Genç müzisyenler, Sicilya konserleri kapsamında; 27 Temmuz ve 3 Ağustos’ta Palermo’da, 28 Temmuz’da Bagheria’da, 31 Temmuz’da Castellmare del Golfo’da, 1 Ağustos’ta Marsala’da ve son olarak 4 Ağustos’ta Corleone’de konser verecek.

Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası 2019 Turne Programı

24 Temmuz 2019 Young Euro Classic Festival Konseri, Berlin
27 Temmuz 2019 Palermo Konseri, Sicilya
28 Temmuz 2019 Bagheria Konseri, Sicilya
31 Temmuz 2019 Castellmare del Golfo Konseri, Sicilya
1 Ağustos 2019 Marsala Konseri, Sicilya
3 Ağustos 2019 Palermo Konseri, Sicilya
4 Ağustos 2019 Corleone Konseri, Sicilya

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Harika Harika
0
Harika
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Üzdü Üzdü
0
Üzdü
BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası Turnelerine İstanbul Konserleriyle Başladı

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları