Türkiye Festivali, Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlendi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Birliği (TTYD) destekli olarak gerçekleşen etkinlik, Pazar günü gerçekleştirilen final ile sona erdi. Üçüncü defa düzenlenen etkinlik yine büyük ilgi görürken, hafta sonu tatili ile birleşen organizasyon nedeniyle katılım sayısı oldukça yüksekti. Büyük bir ziyaretçi kitlesini ağırlayan festivalde 100’ün üzerinde sanatçı boy gösterdi. Tatil çekilişleri ise, festival kapsamında büyük ilgi gören bir etkinlik oldu.

Festivale Büyük İlgi

3 günde 133 bin kişinin ziyaret ettiği Türkiye Festivali, renkli görüntülere sahne oldu. İlk gün yağan yağmurdan dolayı katılım sayısında düşük bir seviye beklense de, tam 20 bin kişi keyifli organizasyon için alandaydı. Etkinliğin ikinci günü 53 bin, üçüncü ve son günü ise 61 bin kişi Türkiye Festivali’ne katılım gösterdi. Stant ve çadırların önünde kalabalık kuyrukların oluştuğu festival alanında ziyaretçiler adeta yürümekte zorlandı. Rus basınında da büyük ilgi gören festival, 100’den fazla basın mensubu ve bloggera da ev sahipliği yaptı. Organizasyon, Türkiye’nin doğal güzelliklerini gözler önüne sermeyi başardı.

Gösterilen yoğun ilgi turizmcileri memnun ederken, 3 gün boyunca Türkiye havasını adeta Rusya’da yaşayan Rus halkı da festivalin uzatılması talebini ulaştırdı. Türkiye Festivali Koordinatörü Haluk Özsevim, Rus halkının ilgisinin şaşırtıcı olmadığını, çünkü Rusların Türkiye ve Türk halkını çok sevdiğini belirtti. Türkiye’nin güzelliklerini ve sevgisini göstermek için 3 gün boyunca Ay Yıldızlı renkleri Moskova’ya taşıdıklarının altını çizen Özsevim, ilk gün yağan yağmura rağmen katılım gösteren 20 bin kişi olmasından dolayı da çok mutlu olduğunu da sözlerine ekledi.

Festival Herkesi Mutlu Etti

Hem katılımcılar hem de ziyaretçiler, Türkiye Festivali’nden mutlu ayrıldı. Haluk Özsevim, üç günlük keyifli etkinlik için “Turizm değerlerini, turizm destinasyonlarını ve turistik tesisleri Rus halkı ile buluşturduk. Stantlarda metrelerce kuyruk oluştu. Bu durum da haliyle bizi çok mutlu etti” dedi. Rusların Türkiye’den vazgeçmeyeceğinin bir kez daha kanıtlandığı söyleyen Özsevim, her türlü tanıtım ve organizasyonun Türkiye’ye artı değer katacağını belirterek sözlerini noktaladı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Harika Harika
0
Harika
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Üzdü Üzdü
0
Üzdü
BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

"Türkiye Festivali" Rusya'da 3. Kez Düzenlendi

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları