Türk Hava Yolları, 23 Haziran’da yenilenecek olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Seçimi’nde oy kullanacak olan yolcularının biletlerindeki iade ve değişiklik süresini uzatma kararı aldı. 

Gazete Duvar kaynaklı habere göre, Türk Hava Yolları Basın Müşavirliği tarafından yapılan açıklamada, 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Seçimi‘nde oy kullanacak olan yolcuların bilet iadesi ve değişikliği süresinde değişikliğe gidildiği bildirildi.

Açıklamada, daha önce 26 Mayıs 2019 tarihine kadar düzenlenmiş olan, 23 Haziran 2019 gününü kapsayan İstanbul uçuşları için iç veya dış hat fark etmeksizin alınan biletlerde değişiklik süresini 8 Haziran’a kadar uzattı.

Türk Hava Yolları Basın Müşavirliği tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“Yeni rezervasyonun orijinal seyahat tarihinden 7 gün önce veya 7 gün sonrasında bir uçuş yapılması durumunda rezervasyon değişiklikleri ücretsiz yapılacaktır. Hiç kullanılmamış biletler ücretsiz iade yapılacaktır. Kısmi olarak kullanılmış, seyahatin tamamlanmamış olduğu biletlerde, biletin kullanılmayan uçuşlarına ait iade işlemi ücretsiz yapılacaktır. Bilet süresinin uzatılması; herhangi bir ücret farkı ve ceza alınmaksızın biletin geçerliliği orijinal seyahat tarihinden 7 gün sonrasına kadar uzatılabilecektir. İlgili uygulamalar Türk Hava Yolları ve AnadoluJet’in icra ettiği seferlerde geçerli olacaktır. İlgili işlemler Türk Hava Yolları satış ofisleri, çağrı merkezi ve biletin satın alındığı acenteler tarafından yapılabilecektir”

Türk Hava Yolları’nın daha önce yaptığı bir açıklamada ise, 20 ile 26 Haziran tarihleri arasında İstanbul kalkışlı ve varışlı uçuş biletlerinin 15 Mayıs tarihine kadar değiştirilebileceği veya uzatılabileceği duyurulmuştu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Harika Harika
1
Harika
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Üzdü Üzdü
0
Üzdü
BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türk Hava Yolları Seçim Öncesi İade Süresini Uzattı

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları