İçki kültürünün Oscar’ı olarak gösterilen IWSC yarışması kapsamında Türk Gurme Dr. Burkay Adalığ, Yılın İletişimcisi dalında ödüle aday olarak gösterildi.

İskoçya kültür ve gastronomisi üzerine yoğun araştırmalar yapması ile bilinen ve Türkiye’nin en geniş içeriğe sahip olacak viski kültürü kitabı üzerinde çalışmalarını sürdüren yazar, eğitmen Dr. Burkay Adalığ, dünyanın en önemli sektörel yarışmalarından biri olarak gösterilen IWSC yarışmasında Spirit Communicator of The Year, yani Yılın İletişimcisi dalında ödüle aday gösterildi.

International Wine & Spirits Competition, dünyanın dört bir yanında üretilen içkileri değerlendiren ve sektöre katkı sağlamayı başarmış kişileri ödüllendiren bir kurum olarak çalışmalarını sürdürüyor. Spirit Communicator of the Year (Yılın İletişimcisi) ödülü, her sene içki kültürü ve geleneği hakkında araştırmalar yaparak farkındalık yaratan, eğitime katkı sağlayan ve iletişim yönü güçlü gurmelere verilen bir ödül olarak biliniyor. Dr. Burkay Adalığ’ın da aday gösterildiği The IWSC Spirit Communicator of the Year 2019 yarışmasının finalistleri, Temmuz ayı sonunda açıklanacak ve Kasım 2019’da Londra’da gerçekleştirilecek görkemli bir ödül töreni ile ödül sahibine gidecek.

Dr. Burkay Adalığ, aday olarak gösterildiği yarışma ile ilgili olarak “IWSC sektörün Oscar ödül gecesi olarak bilinen, uluslararası anlamda tanınırlığı son derece yüksek olan bir ödül töreni. Bu konudaki emeklerimin  değer görmesi ve aday gösterilmem büyük bir gurur kaynağı. Ödülü kazanamamış olsam bile, çabalarımın böylesine tanınan bir kurum tarafından takdir görmesi de kendi adıma çok değerli” ifadelerini kullandı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Harika Harika
0
Harika
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Üzdü Üzdü
0
Üzdü
BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türk Gurme Dr. Burkay Adalığ Uluslararası Yarışmada Aday Gösterildi

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları