Yunanistan Bankası tarafından açıklanan verilere göre, Türk-Yunan sınırı yakınında yer alan Doğu Makedonya ve Trakya bölgesi çerçevesinde en çok harcama yapan yabancı turistler listesinin başında Türkler yer aldı. 

2019 yılının ilk 3 çeyreğinde bu bölgedeki turizmde elde edilen gelir miktarı, 2018 ile karşılaştırıldığı zaman yüzde 22’lik bir artış gösterdi.

Turizm gelirinin 547,9 milyon avro olarak açıklandığı verilerde, en büyük katkıyı yapan Türkler toplamda 136,8 milyon avroluk harcaması ile listenin ilk sırasında yer aldı.

Yunanistan’da 9 ayda 700 bin Türk

2019’un ilk 9 ayında bölgeyi ziyaret eden Türk sayısı yaklaşık 700 bin olarak açıklandı. Turistler, kişi başına ortalama olarak 195 avroluk harcama yaptı. Listenin ikinci sırasında ise Bulgarlar yer aldı. Bulgar turistler, toplamda 116,9 milyon avroluk harcama yaptı. Kişi başı harcama olarak 43,5 avro seviyelerinde seyreden Bulgar turistleri Romen turistler ve Alman turistler takip etti.

Türk turistlerin büyük bölümü, Meriç Bölgesi’nden Yunanistan’a giriş yaparak Dedağaç bölgesindeki rotaları tercih ediyor.

Bölgenin En Uygun Otelleri

Turizm Haberleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yunanistan'da En Çok Harcamayı Türkler Yaptı

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds