Türkiye’nin turizm alanındaki en değerli bölgelerinden biri olan Pamukkale, son yıllarda bölgedeki planlama ve geliştirmelerinin yanı sıra tedbirler de ekleyerek yamaç paraşütü ile Pamukkale’yi havadan görmek isteyen binlerce turistin yeni rotası oldu.

UNESCO Dünya Mirası listesinde de bulunan Pamukkale, son yıllarda bölgedeki verimli çalışmaları sonucunda yamaç paraşütü ve sıcak hava balonları ile Pamukkale’yi yukarıdan izlemek ve doyasıya keyifli bir macera yaşamak isteyen tutkunların favori adresi oldu. 13 Haziran 2018 tarihinde Denizli Valisi Hasan Karahan tarafından onaylanarak yürürlüğe giren “Pamukkale Yamaç Paraşütü ve Yelkenkanat Uçuş Yönergesi” kararının ardından Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu başkanlığında “İlçe Sportif Turizm Kurulu” oluşturuldu.

Yönergenin yürürlüğe girmesinin ardından hava şartları, hava şartlarının uçuşa elverişli olması gibi konularda denetim yapan ekip, Türk Hava Kurumu’ndan seçildi.

Her Mevsime Uygun

Konuyla alakalı olarak düşüncelerini dile getiren Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, bölgenin dört mevsimde de yamaç paraşütü için uygun hava şartlarına sahip olduğunu söyledi. Adrenalin tutkusu olan kişiler için 12 Haziran 2019 tarihinden itibaren 32 pilot ile günlük 100’e yakın uçuş gerçekleştirdiklerini belirten Balcıoğlu “Son 1 yılda 17 bin 10 ticari amaçlı uçuş ve 6 bin 685 sportif amaçlı uçuş Pamukkale ülkemize sportif ve ticari açıdan katkı sağladı” dedi. 2019 sonuna kadar 30 bin, 2020 yılında ise 40 bin uçuş hedeflediklerini belirten Balcıoğlu, bu anlamda çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek sözlerini tamamladı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yamaç Paraşütü Tutkunlarının Yeni Rotası Pamukkale Olacak

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds