Hollandalı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği, Türkiye’nin de katılımcı ülkeler arasında yer aldığı Uluslararası Utrecht Turizm Fuarı başladı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un da katılım gösterdiği fuarda, Türkiye’nin Lahey Büyükelçisi Şaban Dişli, Rotterdam Başkonsolosu Aytaç Yılmaz, Deventer Başkonsolosu Tuna Yücel Modrak ve Türkiye’den gelen davetliler de etkinlik alanında yer aldı. 

“Türkiye Utrecht Turizm Fuarı’nda en büyük katılımcı”

19 Ocak tarihine kadar devam edecek olan fuar, bu sene 50’nci defa düzenleniyor. Türkiye, Uluslararası Utrecht Turizm Fuarı çerçevesinde 20 kurum ve kuruluşun da katılımı ile birlikte 628 metrekarelik stanta sahip olarak en büyük katılımcı oldu.

Hollanda'da Uluslararası Utrecht Turizm Fuarı başladı

Resmi açılış nedeniyle Türkiye standında düzenlenen resepsiyonda bazı açıklamalarda bulunan Bakan Ersoy, Türkiye’nin 2019 yılını 51 milyonu geçkin turist sayısı ile kapattığını belirtti. Ersoy, “20202’de tüm pazarlarda artış göstermeyi hedefliyoruz. Fuardaki stant stratejisini değiştirdik. Artık daha yüksek algıya sahip stantlar ile fuar katılımları yapıyoruz. Hollanda’dan da Türkiye’ye son dönemlerde ciddi bir yolcu trafiği artışı gözlemledik. Hollanda pazarı, geçtiğimiz sene yüzde 12 civarında büyüdü. Şu andaki satın alımları incelediğimizde de, yüzde 10’luk bir artış ile 2020’de Hollanda pazarında etkinlik göstermeyi amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Hollanda'da Uluslararası Utrecht Turizm Fuarı başladı
Hollandalı turistlerin büyük ilgi gösterdiği ve Türkiye’nin en büyük katılımcı olarak yer aldığı Uluslararası Utrecht Turizm Fuarı başladı. Utrecht’teki Jaarbeurs salonunda bu yıl 50’incisi düzenlenen ve 19 Ocak’a kadar devam edecek fuarda, Türkiye, Lahey Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşavirliğinin 20 kurum ve kuruluşun katılımıyla açtığı yaklaşık 628 metrekarelik stantla en büyük katılımcı oldu. ( Abdullah Aşıran – Anadolu Ajansı )

Thomas Cook’un iflası ve sonrasında gerçekleşen Avrupa pazarı tüketicilerinin güvensizliği hakkında da konuşan Ersoy, “Yoğun bir tanıtım yaparak pasta payımızı arttırdık. Bu süreçten hiç etkilenmeden çıkacağımıza inanıyoruz. Son dakika rezervasyonları gitgide artıyor. Bu nedenle tanıtım stratejimizi son dakikaya kadar sürdüreceğiz. Sezon boyunca aktif bir görünüm sergileyerek Ağustos ayına kadar devam edeceğimizi planladık. Bütçe de buna göre ayarlandı. Dolayısıyla tüm bu etkenler, 2020 yılında hedeflerimize ulaşma konusunda bize yardımcı olacak.

Bakan Ersoy, Belçika pazarında da 2019 yılında yüzde 20 ile 25 bantlarında bir artış yaşadıklarının da altını çizdi. Türkiye standını gezen Kültür ve Turizm Bakanı,

Lahey Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşavirliğinin düzenlediği resepsiyonda da bir konuşma yaptı. 

Resmi rakamlara göre fuar, her yıl yaklaşık 100 bin kişi tarafından ziyaret ediliyor.

Hollanda’nın En İyi Otelleri

Turizm Haberleri

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uluslararası Utrecht Turizm Fuarı Başladı

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds