İngiliz ekipleri Liverpool ile Chelsea arasında oynanan ve Liverpool’un zaferi ile sonuçlanan maçın ardından TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, organizasyonun İstanbul adına müthiş bir tanıtım fırsatı yarattığını söyledi. UEFA Süper Kupa Finali’nin 1 milyar liranın üzerinde bir reklam değeri oluşturduğunu aktaran Bağlıkaya, Süper Kupa Finali nedeniyle önemli bir marka değeri yarattıklarını belirtti.

Şampiyonlar Ligi şampiyonu Liverpool ile UEFA Avrupa Ligi’nin birincisi Chelsea arasında oynanan UEFA Süper Kupa Finali, İstanbul turizmine yüzde 10 dolaylarında bir katkı sağladı. Bu önemli maçın Türkiye’de oynanmasından dolayı önemli bir tanıtım fırsatı olduğunu belirten turizmciler, İngiliz ve Orta Doğulu turistlerin maça büyük bir ilgi gösterdiğini söyledi.

Beşiktaş ve Beyoğlu esnafının da 3 günlük süre zarfında önemli bir gelir elde etme imkanı yakaladığını belirten Beyoğlu Güzelleştirme ve Koruma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nizam Hışım, lokanta, bar ve kafelerin 3 günlük süre zarfında satışlarını yüzde 500 seviyelerinde arttırdığını söyledi.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

"UEFA Süper Kupa Finali Büyük Bir Marka Değeri Yarattı"

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds