Dışişleri Bakanlığı tarafından, Doğu Asya’da yer alan Moğolistan’a seyahat etmeyi planlayan Türk vatandaşlarına dair uyarılar yapılan bir yazı yayımlandı.

Bakanlık merkezli olarak yapılan açıklamada, Moğolistan’da yer alan makamların Çin ile olan yoğun ikili ilişkileri ve seyahatleri nedeniyle ülkede ortaya çıkan yeni tip koronavirüs salgınının ülkede riskli olarak değerlendirileceğine dikkat çekildi.

Ülkedeki resmi makamların bu bağlamda 1 Ocak 2020 tarihi itibariyle Çin’de bulunmuş olan yabancı ülke vatandaşlarının ülkeye girişinin yasaklandığı belirtilirken, “30 günlük vize muafiyeti bağlamında ülkeye giriş yapacak olan Türk vatandaşlarımızın, 1 Ocak’tan itibaren Çin’de bulunmamış olmaları şartı ile beraber, sadece Ulanbator hava sınır kapısı ve bölgenin Rusya ile olan kara sınır kapılarından giriş yapabileceklerinin” altı çizildi.

Moğolistan’da adeta seferberlik ilan edildi

Moğol yönetimi, tüm dünyayı endişeye düşüren yeni tip koronavirüsün engellenmesi amacıyla, ülkenin tamamında bütün eğitim kurumlarını 2 Mart 2020’ye kadar kapattı.

Kapalı oyun parkları, internet kafeler, eğitim kursları, sinema ve tiyatro gibi pek çok halka açık mekan Moğolistan’a kapatılırken, market, eğlence yerleri ve lokantalar ise 00.00’a kadar açık kalabiliyor. Ülkede aynı zamanda konferanslar, kültürel ve sanatsal etkinlikler, piknikler ve spor müsabakaları gibi toplu organizasyonlar da, ikinci bir karara kadar yasaklandı.

Antalya Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'den Moğolistan'a seyahat uyarısı

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds