Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı yazılı açıklamada yeni tip koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında Türkiye’nin İtalya, Güney Kore ve Irak’a olan uçuşlarının geçici olarak durdurulduğunu açıkladı.

Bakan Koca, yazılı olarak yaptığı açıklamada Kovid-19’a karşı alınan tedbirler hakkında da bilgiler verdi. Koca, aynı zamanda bu gece yarısından itibaren geçerli olacak şekilde, Türkiye-Güney Kore, Türkiye-İtalya ve Türkiye-Irak arasında geliş-gidiş tüm uçuşların tedbir amaçlı durdurulduğunun da bilgisini verdi.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tam 56 ülkeye yayılan yeni tip koronavirüse karşı, ülkemizin titizlikle korunmak amacıyla her türlü tedbiri aldığını belirten Koca, geçtiğimiz günlerde Çin ve İran ile olan uçuşların da durdurulduğunu hatırlattı. Koca, aynı zamanda İran ile kara ve demir yolu üzerinden yapılan geçişlerin de kapatıldığının altını çizdi.

Sağlık Bakanı koca, yaptığı açıklamada şu sözleri ifade etti:

“Bilim Kurulumuzun önerileri bağlamında Ticaret, İçişleri, Dışişleri ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlıklarımız ile koordine bir şekilde yeni bir tedbiri daha uygulamaya alıyoruz. Bu geceden itibaren geçerli olmak üzere, İtalya, Güney Kore ve Irak ile olan tüm gidiş-geliş uçuşlarının tedbir amacıyla durdurulmasına karar verilmiştir. Ayrıca Irak ile olan sınırlar, araç ve yolcu geçişine de kapatılmıştır. Ülkemizde bugüne dek yeni tip koronavirüs temelli endişe verici bir durum yaşanmamıştır”

İstanbul Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye, 3 ülkeye olan uçuşları geçici olarak durdurdu

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds