2019 yılının ilk 11 ayında Türkiye’yi ziyaret eden yabancı turist sayısının bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 14,31 artış göstererek 42 milyon 910 bin sayısına ulaştığı bildirildi.

Yapılan açıklamaya göre, ülke ekonomisinin son yıllarda parlayan yıldızı olarak dikkat çeken sektör, 2019 yılında yurt dışından gelip Türkiye’yi tercih eden milyonlarca konuğu ağırladı.

Açıklamada Astrolog Şenay Devi’nin de açıklamalarına yer verildi. Astrolog Devi, Türkiye’de genel olarak bu sene İspanya, Fransa seyahatlerinin gündemin baş sıralarında yer alacağını,  ancak en çok Hindistan ve Çin, özellikle Batı Çin seyahatlerinin çok cezbedici olacağını belirtti.

Türkiye yeni yılda birçok bölgede rekorlar kıracak

Devi, yaptığı açıklamada hem ticaret hem de kişisel gelişimle ilgili konularda yapılacak yolculukların yoğun olduğu bir döngü yaşanacağını belirtti. “2020 yılına deniz yoluyla yapılacak seyahatler damgasını vuracak gibi görünüyor. Afrika gezileri, Amazon ormanları bu seneki gezilerde önemli merkezler arasında olacak.”

“Türkiye’de de Didim’de ve özellikle Batı kesiminde yapılacak keşifler, tarihi eserlerin ortaya çıkması, Batı ve Güneydoğu bölgemizde yeni yerlerin keşfi, sürpriz seyahat ve turlar, yıl boyunca etkili olacağına işaret ediyor. Ayrıca 11. evre Türkiye’nin çok güçlü Yay Burcu’na yerleşmiş. Özellikle sağlık turizminde yoğun bir ilgiyi işaret ediyor.” ifadelerini kullandı.

Türkiye yaz turizmi

Devi, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu yıl insanlık tarihine ışık tutacak yeni keşifler olacak. Jüpiter Oğlak geçişi hem Batı bölgelerimizde, hem Güneydoğu bölgemizde insanlık tarihine ışık tutacak yer altı şehirlerinin gün yüzüne çıkmasına şahitlik edeceğiz. Taşı toprağı tarihi eser olan ülkemizin tarihi eserleri gün yüzüne yeni çıkacak olan kayıp şehirler ile daha da popüler bir hale gelecektir. İstanbul ise özellikle sağlık turizminde yaşanacak gelişmelerde oldukça popüler bir konumda yer alacak.”

“İnsanların 5 yıldızlı tatil anlayışından uzaklaşarak doğa ile bütünleşme yolunu tercih edeceklerini, doğadan aldıklarımızı doğaya geri vermeye başlamamız gerektiğini anlamaya başlayacağımız br dönemin başında olacağız. Jüpiter Oğlak Burcunda bize mucizeler getirmeyecek, sadece insanların gerçeklerle yüzleşmesine sebebiyet verir.Doğa için kurtarıcı gözüyle bakılan çevrecilerin, turizm sektörüne de katkıları hızlanarak artacak.”

“Dolunay Koç’ta, Aslan’da ve Yay’da olduğunda seyahatte aksamalar yaşanabilir, ayrıca Merkür, Kova, İkizler ve Terazi’de geri harekette olduğu dönemlerde aksamalar yaşanabilir.”

“Jüpiter, Oğlak Burcu’nda ilerlerken 2007’den bu yana yaşadıklarımızı, yaşattıklarımızı; istesek de istemesek de yüzleşerek kabul etmek zorunda kalacağımız bir yıl olacak 2020 yılı. Güneşi, yükselen burcu ve Jüpiter’i Oğlak ve Boğa’da olanlar, diğer burçlara nazaran daha güçlü enerjilerle karşı karşıya kalacaklar.”

“Emek verenler, vazgeçmeyenler, şikayet etmek yerine üretenler, gerçekten sevgiyle ruhlarını besleyip yaşadıkları zorluklara rağmen kalp güzelliğini muhafaza edenlerin ödülünü alacağı bir yıl olacak”

“Bu yıl 6 tutulma var; 4 ay, 2 güneş tutulması o dönemde özellikle uçaklarla ilgili problemler olabileceği için seyahat planlamalarına dikkat etmekte fayda var. Tutulma tarihleri ise 10 Ocak Yengeç Burcu’nda ay tutulması, 5 Haziran Yay Burcu’nda ay tutulması, 23 Haziran’da Yengeç Burcu’nda güneş tutulması, 5 Temmuz Oğlak Burcu’nda ay tutulması, 30 Kasım İkizler Burcu’nda ay tutulması, 14 Aralık Yay Burcu güneş tutulması.” diyerek sözlerini noktaladı.

Antalya Erken Rezervasyon Fırsatları

Turizm Haberleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye 2019'da 42 milyon yabancı turist ağırladı

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds