Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de,  Türk ve Azerbaycanlı turizmciler bir araya geldi ve yüz yüze görüşmeler yaptı.

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Otelciler Birliğinin (TÜROB) Azerbaycan’ın başkentinde bir otelde organize ettiği etkinliğe Azerbaycanlı turizmciler yoğun ilgi gösterdi.

Türkiye’den 37 otelin temsilcisi yaklaşık 100 turizmcinin yer aldığı etkinlikte Azerbaycanlı turizmcilere tanıtım yapıldı.

Etkinliğe katılan İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, daha fazla Azerbaycanlıyı İstanbul’da ağırlamak istediklerini söyledi.

Bakü’de otel ve şehirler tanıtıldı

Yıllık yaklaşık 205 bin Azerbaycan vatandaşının İstanbul’u ziyaret ettiğini belirten Yılmaz, “Azerbaycan’da İstanbul’u daha yakından tanıtmak, Azerbaycanlı turizmcilerle görüşmek için buradayız. Turist sayısında bir milyonu geçmemiz lazım. Tek taraflı değil, çift taraflı düşünmemiz lazım. Türkiye’den de Azerbaycan’a gelişi artırmamız lazım. Bu ziyaretleri sadece turizm faaliyeti olarak görmüyoruz. Aynı zamanda kardeşlerin daha yakından kaynaşmasının temel aracı olarak görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Türk ve Azerbaycanlı turizmciler Bakü'de buluştu
Azerbaycan’da Türk ve Azerbaycanlı turizmciler bir araya gelerek yüz yüze görüşmeler yaptı. Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Otelciler Birliğinin (TÜROB) Bakü’de bir otelde organize ettiği etkinliğe Azerbaycanlı turizmciler büyük ilgi gösterdi. ( Resul Rehimov – Anadolu Ajansı )

Türkiye’nin Bakü Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşaviri İrfan Çiftçi de etkinlikle seyahat acenteleri ve oteller arasında doğrudan görüşmelerin sağlanmasını amaçladıklarını dile getirdi.

Azerbaycan’dan Türkiye’ye gelişlerin arttığına dikkati çeken Çiftçi, turist sayısının daha da artması için Bakü’de Türkiye’nin otel ve şehirlerini tanıttıklarını kaydetti.

TÜROB Başkanı Müberra Eresin de iki kardeş ülke arasındaki turizm hareketini hızlandırmak istediklerini belirtti.

Azerbaycanlı turizmcilerin ilgisinin iki ülke arasındaki turizm iş birliğini daha da geliştirmenin mümkün olacağını gösterdiğini söyleyen Eresin, “Azerbaycan’dan çok fazla turist bekliyoruz. Burada kiminle konuşursam hepsi İstanbul’u çok seviyor ve gelmek istiyor.” şeklinde konuştu.

Kaynak: AA

Bakü Otelleri

En Güncel Turizm Haberleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türk ve Azerbaycanlı Turizmciler Bakü'de

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds