Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, “Hedefimiz Katar’dan, Doha’dan, Orta Doğu’dan ya da dünyanın başka bölgelerinden Trabzon’a gelen her misafirimizi buradan mutlu bir şekilde uğurlamak.” dedi.

Katar Havayolları Türkiye Satış Müdürü Evren Ökmen ve yabancı şirket yetkilileri ile belediyenin tarihi binasında bir araya gelen Başkan Zorluoğlu, Trabzon ile Katar arasında 20 Mayıs tarihinde karşılıklı olarak başlatılacak uçak seferleriyle ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Zorluoğlu, Katar Havayolları’nın, Trabzon-Katar arası uçak seferi başlatacak olmasından memnuniyet duyduğunu belirterek, Büyükşehir Belediyesi olarak Trabzon’u turizm anlamında çok daha ileri noktalara taşımak için her türlü çabayı gösterdiklerini ifade etti.

Trabzon ve Katar arasında başlatılacak direkt uçuşlar görüşüldü
 

Trabzon’da turizmin son yıllarda çok önemli noktaya geldiğine dikkati çeken Zorluoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“Siz de bu operasyonunuzla güzel bir başlangıç yapmış olacaksınız. Bizim de hedefimiz Katar’dan, Doha’dan, Orta Doğu’dan ya da dünyanın başka bölgelerinden Trabzon’a gelen her misafirimizi buradan mutlu bir şekilde uğurlamak. Bunun için gerekli tüm tedbirleri alıyoruz. Kendimizi ve şehrimizi geliştiriyoruz ve inşallah Trabzon Kenti bu manada turizmin yükselen yıldızı, yükselen merkezlerinden bir tanesi olacak.”

“Sümela’ya teleferik konusunda son aşamaya geldik”

Trabzon ve Katar arasında başlatılacak direkt uçuşlar görüşüldü

Zorluoğlu, turizm alanında yapılan çalışmalar hakkında da bilgilendirmede bulunarak, şu ifadeleri kullandı.

“Uzungöl ile Sümela Manastırı bizim iki önemli turizm destinasyonumuz. Gelen misafirlerin çok daha az sorunla buradan ayrılmasına imkan sağlayacak bir alan yönetimi üzerinde çalışıyoruz. Her iki yer için de tur otobüslerinin ortak bir alanda bekletilmesi, yukarıya taşımanın Büyükşehir Belediyesine ait araçlarla yapılması ve oradaki keşmekeşin ortadan kaldırılmasına dönük ciddi kararlar aldık.”

Sümela’ya teleferik yapılması konusunda da son aşamaya geldiklerini vurgulayan Zorluoğlu, “Yakında proje ihalesini yapacağız. Proje ile o bölge, seyir terasları, yürüyüş yollarıyla bambaşka bir noktaya taşınacak. Büyükşehir Belediyesi olarak yine aynı bölgede modern bir kafe restoran açılması çalışmalarına da başladık.” diye konuştu.

Zorluoğlu, Uzungöl’ün de geçen yıl altyapı çalışmalarını büyük ölçüde tamamladıklarını belirterek, “Bu sene kaldırımlar, yollar, yeşil alanlar, aydınlatma, ortak alan düzenlemesi, otopark gibi üst yapıyı ilgilendiren konularda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile çalışıyoruz. Orayı da mutlaka daha cazip hale getirmek zorundayız.” dedi.

“Trabzon’a Katar’dan çok önemli bir talep var”

Trabzon ve Katar arasında başlatılacak direkt uçuşlar görüşüldü

Katar Havayolları Türkiye Satış Müdürü Evren Ökmen de 20 mayır tarihinde  başlatmayı planladıkları uçak seferleriyle ilgili bilgilendirmede bulundu.

Trabzon’a Katar’dan çok önemli bir talep olduğuna dikkati çeken Ökmen, “Sadece iç hatlardan bir hava yolumuz, geçen yıl 8 bini aşkın Katarlı turist taşımış. Biz de 20 Mayıs tarihinden itibaren haftada karşılıklı üç sefer yapmayı düşünüyoruz. Karşılıklı uçuşlarımız eylül ayı sonuna kadar devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Ökmen, şimdilik uçuşların sezonluk olacağını aktararak, “Eğer talep devam ederse yıllığa da dönebilir ama şimdilik sezonluk başlıyoruz. Bizi şimdiden Katar’dan arayıp uçak seferlerine ne zaman başlanacağını soruyorlar.” diye konuştu.

Trabzon Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Trabzon’da yaşıyorum 37 yaşındayım burası sanki Arabistan oldu hele çarşı içi Türklerden çok Araplara hitap eder oldu. Araplar bol paralı insanlar paraları ile savaş etmeden toprakları ederinin 3 katına 5 katına alıyorlar malum onların ülkeleri sıcak ve gezmek nefes almak ayrı bir özgürlük güzel Trabzonumuzu çok sevmeleri çok doğal onlara göre burası cennet topraklar ama gel gelelim ki nerede kaldı bizim milliyetçiliğimiz? Çocuklarımıza torunlarımıza ne anlatacağız? Atalarımızın kanla kazandıkları toprakları satan bizleri gördükçe kemikleri sızlamaz mi? Kimse tehlikenin farkında değil mi bizi paraya aç bir toplum haline getirdiler lüks yaşamlar gösteriliyor her gün televizyonlarda biz köylü adamlarız Karadeniz’in hırçın dalgalarıyız bundan 10 sene sonra 20 sene sonra Arapların kölesi mi olacağız? Yapmayın topraklarınızı satmayın önce yerli halkınıza değer verin bu kadar para gözünüzü kör etmesin. Allah kimseyi kendi vatanında yabancı etmesin.

Trabzon ile Katar arasındaki uçak seferleri için görüşülüyor

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds