Türk Hava Yolları (THY), yaz sezonunda yurt dışı seferlerini arttırarak toplam 26 noktadan Antalya, Dalaman, İzmir ve Bodrum’a haftalık toplam 98 frekans sefer yapacak.

Türk Hava Yolları’nın Basın Müşavirliği’nden yapılan açıklama göre, havayolu firması turizm odaklı seferlerini arttıracak.

2020 yılının yaz sezonunda toplam 26 noktadan Türkiye’nin en önemli turizm merkezleri arasında olan Antalya, İzmir, Dalaman ve Bodrum’a toplamda 98 frekans sefer gerçekleştirilecek.

Geçtiğimiz yıl turist sayısı anlamında rekorlar kıran Türkiye’de turizme büyük bir katkı sağlayan Türk Hava Yolları, 2020 yılında da çalışmalar yapacak. Yurt dışından Türkiye’nin yaz turizmi merkezlerine 2019 yılına göre yüzde 18 artırılacak.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, şirketin Kültür ve Turizm Bakanlığı ile 2018 Ekim ayında imzalamış olduğu “Direkt Turizm Hamlesi” protokolüne değindi. Aycı, Türkiye’nin eşsiz bir güzelliğe sahip olduğunun altını çizdi.

İki sene önce Bakanlık ile ortak olarak adım attıkları direkt turizm hamlesinin Türkiye’nin sahip olduğu değerleri dünyanın da keşfetmesi için yeni yollar açmaya katkı sağladığını belirten Aycı, “Avrupa ve Orta Doğu’daki misafirlerimizi, kısa süreli direkt uçuşlar ile Türkiye’ye ulaştırıyoruz. Son iki yıldan bu yana bu hamle ve uçuşlarımıza olan talep sürekli olarak artıyor. Ortak olarak yürüttüğümüz strateji ile beraber, geçtiğimiz yıl Türkiye rekor sayıda turist ağırladı. Sektöre ve ülke ekonomisine sağladığımız katkıyı arttırma isteğimizde son derece kararlıyız. Yeni uçuşlarımız, inanıyoruz ki daha fazla nitelikli turisti ve rekorları da beraberinde getirecek” dedi.

THY’den Antalya’ya toplam 74 sefer

Yaz döneminde Akdeniz’in en kilit turizm merkezi Antalya’ya 20 farklı noktadan haftada 74 sefer yapılacak. Geçtiğimiz sene Moskova’dan Antalya’ya haftalık 7 sefer gerçekleştirilirken, 2020 yılında bu sayı yüzde 100’lük bir artış ile 14 sefer olarak planlandı.

Dalaman’a 4 yeni rota ekleniyor

Dalaman’daki uçuşlarda da önemli bir gelişme yaşanacak. 2019 yılında Amman’dan haftada bir frekans uçuş yapılan Dalaman’a, bu yıl 4 nokta  daha eklendi. Böylelikle THY, Dalaman’a Londra’dan 7, Moskova’dan 3, Amman ve Kiev’den de haftalık olarak toplam 2 sefer gerçekleştirilecek.

Diğer turizm noktalarına düzenlenecek olan yurt dışı uçuşlar ise; Bodrum-Milas Havalimanı’na Londra, Kuveyt ve Münih’ten haftada 4, İzmir’e ise Berlin, Münih, Düsseldorf, Hamburg ve Kuveyt’ten haftada toplam 5 sefer olarak planlandı.

Dalaman Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

THY yurt dışı uçuşlarını arttırıyor

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds