Türk Hava Yolları’na (THY) ain olan ve İstanbul – Singapur seferini yapan uçakta yer alan yolculardan birinin yeni tip koronavirüs testinin pozitif çıktığı bildirildi. Pozitif çıkan testin ardından, uçaktaki yolcular izleme alındı.

3 Mart tarihinde İstanbul – Changi seferini yapmakta olan TK54 sefer sayılı Türk Hava Yolları uçağında yer alan yolcuların birinde yeni tip virüsün tespit edildiği açıklandı. Yapılan testler sonrası, uçakta yer alan tüm yolcular Singapur Sağlık Bakanlığı tarafından izlemeye alındı.

TK54 sefer sayılı uçakta tespit edilen virüs şüphesinin ardından, yine Türk Hava Yolları’na ait TK55 sefer sayılı uçuş iptal edildi. Mürettebat, yolcusuz bir şekilde İstanbul’a geri döndü.

ChannelNewsAsia’da yer verilen habere göre, Singapur otoriteleri, uçakta yer alan yolcularla temasta bulunan uçak mürettebatına da virüsün bulaşmış olabileceği ihtimaline karşın Türk makamlarını uyardı.

İstanbul Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

THY uçağında koronavirüs tespit edildi!

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds