Rus turizm firması Tez Tour, Türk turizmine olan güvenini kapasite artırımı ile ispatlamak istiyor.

2019 Kasım ayında ülkemize duyduğu güveni herkese ispatlarcasına, Türkiye operasyonlarını 2 kat artırarak 3 milyona çıkaran TUI Rusya’nın ardından Tez Tour firması da Türkiye turizmine yönelik aldığı kapasite artırımı operasyonuyla rekor sayıda turist hedefine ulaşmada destek verme kararı aldı.

“Aniden alınan bir karar değil”

Tez Tour’un CEO’su Voskan Arzumanov, 2020 Türkiye operasyolanları ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Rusyada faaliyet gösteren turizm medyasına konuşan Arzumanov, Türkiye’ye dönük operasyonları attırma planlarının ani bir kararla değil, uzun süreli bir analiz çalışması ve erken rezervasyonların gidişatına göre alındığını söyledi.

Antalya’ya toplam 16 şehirden uçuş yapılacak

”Kapasitemizi geçen yılki seviyelerde tutsaydık bu yaz satacak bir şey bulamazdık” diyen Voskan Arzumanov, Moskova ve St Petersburg dahil, Rusya’nın 16 farklı kentinden Antalya’ya uçacaklarını söyledi. Arzumanov, aynı zamanda Dalaman, Bodrum ve İzmir’e de uçuşların planları arasında yer aldığını ifade etti.

Türkiye’ye dönük olarak artırdıkları kapasiteyi ülkemizdeki otellerle yaptıkları kontratlarla garanti aldıklarını belirten Tez Tour CEO’su, ”Türkiye’nin tatil beldelerindeki otellerin desteğini aldık. Rus turistler en iyi otellerde konaklayacak.” dedi.

Havayolu şirketi hangisi olacak?

Artıştan kaynaklanan turistlerin ulaşım ayağıyla ilgili de detaylı bilgiler veren Voskan Arzumanov, Rusya’dan 16 şehirden iFly, S7, Corendon, Yamal ve Yakutia hava yolları ile charter ve tarifeli uçuşlar planladıklarını ve gerekli anlaşmaları yaptıklarını kaydetti. Turların önemli bir kısmının iFly ile yapılacak charter uçuşlarına dayandığına dikkat çeken CEO Arzumanov, A330 geniş gövdeli uçakların Türkiye rotası ve Türk Havalimanları için ideal uçaklar olduğunu söyledi.

Fiyatlarımız, çoğu kişiyi şaşırtacak

TourDom muhabirinin ”Bir tur operatörü daha Türkiye kapasitesinde büyük artışa gitti. Uzmanlar 2012-2013 yıllarındakine benzer fiyat savaşı yaşanacağını öngörüyor. Siz de bu fiyat savaşına katılacak mısınız?” şeklindeki sorusuna verdiği cevapta ise Arzumanov, ”Düşük fiyatlar karşısında zararına satış yaparak uçakları doldurmaya çalışmak yerine, bununla başa çıkmanın başka yolları var. Talebin azaldığı dönemde otellerle cazip fiyatlara anlaşmak, ürünleri farklılaştırmak ve özel ürün sunmak bunlardan bazıları. Örneğin biz gelecek sezon pek çok yenilik ve benzersiz oteller sunacağız. Sunacağımız fiyatların herkesi şaşırtacağından da eminim.” ifadelerini kullandı.

2020 yılı sezonunda Türkiye’de bütçeli otelden 5 yıldız deluxe segmentine kadar geniş bir yelpazede ürünleri Rus Halkına sunacaklarını açıklayan Voskan Arzumanov, Amara, Crystal, Rixos, Güral, Sherwood, Gloria ve Regnum gibi otellerin  bunlardan bazıları olduğunu kaydetti. Arzumanov, ”Alanya’da pahalı olmayan yeni ürünler portföyümüzde olacak. Kemer, Belek ve Side’de orta segment oteller de aynı şekilde. Bunlardan bazıları Paloma, Blue Waters Club Kilikya, Amara Centro Resort, Nirvana, Crystal Club World of Colors, Champion Holiday Village, Pirates Beach Club. Bodrum’da Hilton, Rixos, Lujo ve Kaya Palazzo, Kuşadası’nda ise Flora Garden Ephesus, Notion Kerse Beach, Hotel Grand Efe.’ açıklamasında bulundu.

Antalya Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tez Tour, Türkiye pazarına şaşırtıcı fiyatlar ile girecek

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds