Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye’nin özellikle son senelerde turizm sektöründeki performansının fazlasıyla başarılı bir hale dönüştüğünü belirtti.

Bu performansın devamı için ise Palandöken, “Başarılı gidişatın devamı, küçük aile ve butik işletmelerin de büyümesi adına turizm katkı payı ve konaklama vergisi konusunda birtakım değişiklikler yapılmalı. Bu vergi ve pay, sadece büyük işletmelerden alınmalı dedi.

Yazılı olarak yaptığı açıklamada Palandöken, turizmin sağladığı gelir neticesinde Türkiye’deki en önemli sektörlerden biri olduğunun altını çizdi. Palandöken, geçtiğimiz yıla göre turizm gelirlerinin yüzde 17 artış gösterdiğini ve 34,5 milyar liraya ulaştığını hatırlattı. “Söz konusu artışın sürmesi ve 70 milyon turist olarak belirlenen hedefe ulaşmak için küçük işletmelere de önem verilmelidir” diyen Palandöken, turizm katkı payı ve konaklama vergisi bağlamında küçük işletmeler için düzenlemeler yapılması gerektiğini savundu.

İstanbul Otelleri

Turizm Haberleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TESK konaklama vergisi ve turizm katkı payının alınmaması için talep verdi

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds