Sağlık Bakanlığı tarafından işletilen Yalova’nın bir dönem en lüks oteli olarak bilinen 101 odalı Termal Çamlık Otel senelerdir atıl vaziyette duruyor. 2010 yılında kapatılan ve o günden sonra da açılmayan 101 odalı otel kelimenin tam anlamıyla çürümeye terk edildi. 

Termal Kaplıca Tesisleri içinde yer alan Termal Çamlık Otel’in 10 milyon liralık yatırımla onarılarak yeniden hizmete açılacağı söylenmişti. Ancak kapatıldığı tarihten itibaren beklentiler bir türlü gerçekleşmedi. Yalovamiz.com’da yer alan habere göre tesisin içler acısı halini gören vatandaşlar ” Yalova bölgeye turizm tesislerini çekip kapasiteyi artırmanın yollarını arıyor. Ama termaldeki bu tesis atıl vaziyette tutuluyor. Burasının bir an önce elden geçirilip yeniden konaklamaya açılması lazım” diye konuşuyor.

Termal Çamlık Otel 2009’da Isınma Problemi Yüzünden mi Çürümeye Bırakıldı?

Yalova Termal Çamlık Otel’in neden kapatıldığına dair net bilgi mevcut değil. İddialara göre tesisle ilgili 2009 yılında ısınma sıkıntısı tespit edilmiş. O yıllarda 100 bin TL’ye yaptırılacak olan onarım masrafı sebebiyle milyonluk tesisin kapısına kilit vurulmuş. Üstelik kapatılmasına rağmen tesisin onarılması için 2015 yılına kadar Sağlık Bakanlığından herhangi bir ödenek tahsisi de talep edilmemiş.

Antalya Havalimanı’nda Unutulan Eşyalar Rekor Kırdı!

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

GULSE

Kampcı

Hukuk eğitimini alırken Turkiye'nin dört bir yanında yaz okulu almış ve gezgin olma yoluna sürüklenmiştir. Memleketim olan balıkesirde yaşamaya devam ediyorum.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Termal Çamlık Otel 9 Yıldır Çürüyor

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds