SunExpress CEO’su Bischof, yaptığı açıklamada, Türk havacılık sektörüne genel olarak çok olumlu baktıklarını ve sektörün kapsama alanının büyüdüğünü söyledi.

SunExpress Üst Yöneticisi (CEO) Jens Bischof, küresel havacılık endüstrisindeki büyümenin şu anda tahmin edilmesinin zor olduğunu belirterek, “2020’nin başında, koronavirüsü ve diğer şeylerin sektöre büyük etkilerini görüyoruz. Bu da sektördeki büyümeyi öngörmeyi gerçekten zorlaştırıyor. Ancak, sektördeki büyümenin önceki yıllara kıyasla oldukça ılımlı olacağını söyleyebilirim.” dedi.

Türk turizm endüstrisinin, 2016 yılından bu yana yaşanan çeşitli krizlerden sonra büyük bir sıçrama gösterdiğini ifade eden Bischof, Türk turizm sektörünün gelişimi konusunda iyimser olduğunu ve Türk havacılık sektöründe de çok daha fazla büyüme olacağını dile getirdi.

Bischof, temel koşullar sabit kalırsa, 2020’de Türkiye havacılığında yeni rekorlar  göreceklerine dikkati çekerek, “Türk turizminin 2020’de büyük bir rekor göreceğine inanıyorum. 2020’de gerçekten de Türk turizminde yerli ve uluslararası en fazla ziyaretçiyi göreceğimize inanıyorum. Türkiye’deki olanaklar neredeyse sınırsız.” dedi.

Türkiye’de sadece yaz ve sahil destinasyonlarının olmadığını, çok fazla kültürün ve tarihi bir zenginliğin olduğunu aktaran Bischof, “Türkiye’de eğitim seyahati, tıbbi seyahat, spor seyahati, golf, futbol, dağ bisikleti ve dağ yürüyüşü gibi çeşitli turizm imkanları var.” ifadelerini kullandı.

SunExpress Üst Yöneticisi Jens Bischof

Yeni seyahat türleri daha fazla önem kazanacak

Jens Bischof, Türkiye’de turizm sektörünü büyütmek ve mevsimi uzatmak için açık bir istek olduğuna işaret ederek, Türkiye’nin sahip olduğu tüm imkanlarla yeni seyahat türlerinin daha fazla önem kazanacağını ve bunun, Türkiye’ye daha fazla sayıda insanı daha uzun vadede getirmek için başarılı bir strateji olduğunu aktardı.

SunExpress olarak, sağlıklı bir şekilde, çift haneli büyümeyi yakaladıklarını anımsatan Bischof, “Turistik noktalara daha fazla koltuk ilave edebileceğimizi, aynı zamanda doğrudan uçuşlarda yürüttüğümüz Anadolu hizmetlerine de daha fazla koltuk ekleyebileceğimizi düşünüyoruz. Büyümede çift haneli olmayı sürdüreceğiz. 2020’de Türk turizmindeki misafir rakamların 50 milyonun çok üzerine çıkacağından oldukça eminim.” değerlendirmesinde bulundu.

Bischof, küresel havacılık endüstrisindeki büyüme oranının şu anda tahmin edilmesinin zor olduğuna işaret ederek, “2020’nin başında, koronavirüsü ve diğer şeylerin sektöre büyük etkilerini görüyoruz. Bu da sektördeki büyümeyi öngörmeyi gerçekten zorlaştırıyor. Ancak, sektördeki büyümenin önceki yıllara kıyasla oldukça ılımlı olacağını söyleyebilirim.” öngörüsünde bulundu.

“Kar edilmeli ama aynı zamanda iyi ve cazip kalınabilmeli”

SunExpress Üst Yöneticisi Jens Bischof

Türkiye’nin harika bir destinasyon olduğuna ve gezginler için oldukça büyük değerler sağladığını vurgulayan  Jens Bischof, “Kar edilmeli ama aynı zamanda iyi ve cazip kalınabilmeli. Çünkü, Türkiye, İtalya, İspanya, Yunanistan, Bulgaristan, Mısır gibi diğer destinasyonlarla rekabet içindeyiz. Akdeniz’in etrafında çok fazla destinasyon var.”

Bischof, büyümeyi engelleyebilecek ek faktörler ve ek vergiler söz konusu olduğunda çok akılcı hareket edilmesi gerektiğini kaydederek, büyümeyi kolaylaştırmak ve diğer destinasyonlarla rekabet söz konusu olduğunda kendilerine bir dezavantaj olmaması konusunda da hükümetten destek beklediklerini söyledi.

İstanbul Havalimanı’nın, Türkiye’nin ekonomik gelişimi için önemli ve büyük bir altyapı  yatırımı olduğuna değinen Bischof, “Ben de gerçekten bir yolcu olarak. İstanbul hava alanından geçmeyi seviyorum çünkü gerçekten dünyanın en iyi havalimanlarından ve projelerinden birisi olduğu görülmektedir. İstanbul Hvalimanı’nın çok daha fazla yolcu getireceğine inanıyorum, ülke için çok daha fazla fırsat getirecek, kesinlikle en önemlisi Türkiye’nin daha da ilerlemesi için ekonomik kalkınmaya katkı sağlayacak.” değerlendirmesinde bulundu.

Bischof, koronavirüsün küresel havacılık sektörüne  olumsuz olarak ağır etkilerinin olduğuna dikkati çekerek, “Uluslararası büyük havayolu şirketlerine bakarsak, kapasite önemli ölçüde azaldı. Hava yollarının çoğu zaten Çin anakarasına olan uzun mesafeli seferleri durdurdu. Bu nedenle, virüsün, sektörün finansal sonuçlarına etkisi ağır olacaktır. Ne kadar şiddetli olacağını tahmin etmek çok zor.” değerlendirmesinde bulundu.

İstanbul’un En İyi Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SunExpress CEO'sundan Türk havacılık sektörü değerlendirmesi

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds