Avrupa Birliği (AB) vize kuralları çerçevesinde yapılan değişiklik ile beraber, Schengen vizesi ücretlerine 20 avroluk zam yapılması kararının alındığı bildirildi.

AB Komisyonu, geçtiğimiz sene AB Konseyi ve Avrupa Parlamentosu tarafından da onay alan Schengen vize fiyatlarının güncellenmesi için yapılacak düzenlemenin yürürlüğe girdiğini resmen açıkladı.

Yapılan düzenlemeye göre, AB’nin 105 ülkenin vatandaşına uyguladığı Schengen vize ücretleri zamlandı. AB ülkelerine vize için yapılan başvurularda alınan 60 avroluk ücret, artık 80 avro üzerinden alınacak.

Schengen vizesi zamları çocuk yolculara da yansıdı

Alınan karar ile birlikte 6 ile 12 yaş arasındaki çocuklardan alınacak vize ücretlerine de zam geldi. 35 avroluk miktar, 40 avroya yükseltildi.

Aynı zamanda sık sık seyahat edenler için de 1 ile 5 yıl arasında geçerli olan çoklu giriş vizeleri ile yapılan vize başvuruları, artık 3 ay yerine 6 ay öncesine kadar yapılabilecek.

Schengen bölgesi; Almanya, Avusturya, Belçika, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Yunanistan, Macaristan, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İzlanda, Lihtenştayn, Norveç ve İsviçre’den oluşuyor. Söz konusu 26 Schengen ülkesine 60’tan fazla ülke vatandaşı vizesiz seyahat edebilirken, 100’ün üzerinde ülke vatandaşlarından ise vize talep ediliyor.

Sevgililer Gününe Özel Paris Otelleri

Turizm Haberleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Schengen vizesi ücretlerine 20 Euro'luk zam!

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds