Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi, Türkiye’de koronavirüs vakası tespit edilmesi üzerine bir açıklama yaptı.

Çin’de ortaya çıktıktan sonra tüm dünyaya yayılma eğiliminde olan, ancak ülkemizde alınan tedbirler sonrasında bu haftaya kadar Türkiye’de görülmeyen, bu hafta içerisinde ise Avrupa kaynaklı olarak ülkemizde de tespit edilen yeni tip koronavirüs salgınına yönelik açıklamalar devam ediyor.

Sağlık Turizmini Geliştirme Derneği Başkanı Emin Çakmak yaptığı açıklamada yeni tip koronavirüs salgınının Dünya Sağlık Örgütü tarafından küresel salgın olarak nitelendirdiğini belirtildi.

Dernek merkezinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Dünya Sağlık Örgütü’nün küresel salgın olarak nitelendirdiği, dünyayı etkisi altına alan Korona virüs salgını dolayısıyla uluslar arası hastalarımızın Türkiye’de tedavi olmaları konusunda bir çekince yaşamamaları konusunda Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi Derneği olarak üye kuruluşlarımızla uluslar arası hastalarımıza tedavilerimizin devam ettiğini belirtmek isteriz.

Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi Derneği (THTC )’ne üye sağlık kuruluşları uluslar arası hastalarla ilgili olarak çalışmalarını ve iletişimini sürdürmekte, ülkemize girişi uygun olan uluslar arası hastalarına sağlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

Korona virüs’ün dünyada ilk duyulmasından bu yana TC. Sağlık bakanlığı gerekli önlemleri almış, Korona virüs ile ilgili mücadeleyi etkin yapmıştır ve yapmaktadır.

Ülkemize uluslar arası girişler kontrollü yapılmaktadır.

Korona virüs ile ilgili mücadeleyi etkin yapmıştır ve yapmaktadır.

Ülkemize girmesi uygun olan hastaların belirli önlemler dahilinde tedavileri devam etmektedir.

Türk Havayollarımız hijyene üst düzeyde dikkat etmekte, her seyahat sonrası uçaklar dezenfekte edilmektedir.

“Hijyen kuralları maksimum dikkat düzeyinde”

Sağlık kuruluşlarımız tüm personelleri ile geçmişten bu yana hijyen kurallarına dikkat etmekte, uluslar arası kurallara uygun dezenfekte işlemi yapmakta, hijyene daha üst seviyede dikkat edilmektedir.

Türkiye temizlik, hijyen ve el yıkama alışkanlığı en yüksek olan ülkelerden biridir. Türk halkı dünyadaki salgının ilk gününden bu yana bilgilendirilmekte ve bütün kurumlarıyla birlikte hijyen açısından maksimum dikkat düzeyindedir.

Sağlık turizmi hizmet zinciri bu dikkate dahildir.

Uluslar arası hastalarımızın tedavilerini aksatmamaları ve sağlıklarına kavuşmaları açısından bu noktaları göz önünde bulundurmaları önemlidir.”

 

İstanbul Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi'nden koronavirüse dair açıklama

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds