Almanya ve Rusya’nın seyahat izinleri kapsamında Türkiye’ye uçuşları sınırlı olarak başlatması, otellere adeta can suyu oldu.

Temmuz ayı itibariyle İngiltere ve Ukrayna üzerinden uçuşların başlamasıyla bazı oteller hizmet vermeye başlamıştı. Otellerini hizmete açma konusunda ise pek çok yetkili, talebe göre hareket edeceklerini bildirdi. Fakat Ağustos ayında Almanya ve Rusya’dan da uçuşların sınırlı da olsa başlamasıyla beraber otel işletmecileri tekrardan faaliyet göstermeye başladı. Ege ve Akdeniz bölgelerinde seyahat izinlerinin ardından dolu otellerin oranı yüzde 40’tan yüzde 60’a yükseldi.

İzmir, Antalya ve Bodrum’a Seyahat İzinleri Yaradı

İmages kaputas 2519481 1280

Türkiye’nin Temmuz ayında İngiltere ve Ukrayna, Ağustos ayında ise Rusya ve Almanya’dan turist konuk etmeye başlaması ile beraber, sahil beldelerinde otellerin birçoğunun açıldığı açıklandı. İzmir’de otellerin yüzde 90’ı hizmet vermeye başlarken özellikle Çeşme, Alaçtı ve Urla’da yoğunluk başladı. Antalya’da yüzde 60, Bodrum ve Fethiye bölgelerinde de yüzde 60’lık seviyelerde oteller hizmet vermeye başladı.

İngiltere’den Yoğun İlgi

Türkiye’ye seyahat izinlerinin verilmeye başlaması ile beraber özellikle İngiltere’den yoğun bir talep artışı yaşanıyor. Başta İngiltere olmak üzere Ukrayna ve Almanya da turistlerini Türkiye’ye yollamaya devam ediyor. İngiltere’nin İspanya’yı yasaklı ülkeler listesine koymasının ardından İngiliz vatandaşların Türkiye’yi yoğunlukla tercih ettiği bildirildi.

İzmir Otelleri

Ağustos Ayında Nereye Gidilir?


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rusya ve Almanya'nın Seyahat İzinleri Otelleri Açtırdı!

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds