Rusya ile Türkiye arasındaki uçuşlar, bugün itibariyle tekrardan başlıyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yapmış olduğu açıklama ile Rusya ile Türkiye arasındaki uçuşlar için gereken anlaşmaların sağlandığını belirtti.

Koronavirüs pandemisi sonrasında tüm dünyada seyahat seferlerinin durdurulmasının ardından, birçok ülke sınırlı sayıdaki ülke ile anlaşarak yurt dışı uçuşlarına başlama kararı almıştı. Bu çerçevede Türkiye de ülkeler arası görüşmeler çerçevesinde bazı seferleri başlatmıştı.

32. Ülke Oldular

Rusya

Bugüne kadar 31 ülke ile yurt dışı uçuş seferlerini karşılıklı olarak başlatan Türkiye, bugün Rusya ile de karşılıklı anlaşma imzalayarak seferlerine başlayacak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, iki ülkenin de karşılıklı uçuşlara başlayacağını kaydederek Rusya’nın bu çerçevede 32. ülke olduğunu söyledi.

Rusya Gezi Rehberi

Rusya En Çok Turist Gönderen Ülke

Rusya, 2019 yılının Turizm İstatistikeri Raporu’na göre Türkiye’ye en çok yabancı turist gönderek ülkeler arasında ilk sırada yer almıştı. 7 milyondan fazla turistin Rusya’dan geldiği kaydedilirken, bu sene de seyahat anlaşmasının yapılması ile beraber Rusya’dan önemli bir turist sayısının yakalanması bekleniyor.

Rusya, koronavirüs vakalarının en çok görüldüğü dördüncü ülke olarak kayıtlara geçti. Bugüne kadar, 11 binden fazla insan koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Moskova En Uygun Oteller


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rusya ile Olan Uçuşlar Tekrardan Başlıyor

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds