Rus turizmi, koronavirüsten diğer ülkeler gibi etkileniyor.

Tüm dünyada gittikçe yayılan ölümcül koronavirüs salgınının yarattığı endişe, Rusya’da gerçekleşen rezervasyonları vurdu, yaz sezonuna dönük paket satışları yüzde 25 düştü.

Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR) ülkede yaz tatili rezervasyonlarının koronavirüs korkusu nedeniyle yüzde 25 oranında düştüğünü açıkladı.

TürkRus’un Business FM’den aktardığı habere göre, ATOR İcra Kurulu Başkanı Maya Lomidze, “Turistler şu an için bir yere gitmeye korkuyorlar. Bazı acentelerin rezervasyonlarında yüzde 80’e varan oranlarda düşüş oldu. Yurt içi destinasyonları ise bundan daha da çok etkilendi ” değerlendirmesinde bulundu.

“Virüs yayılmayı sürdürürse düşüşler artacak”

Lomidze yaptığı açıklamada, koronavirüsün yayılma hızının aynı şekilde devam etmesi ve panik yaratan haberlerin devam etmesi halinde, tur rezervasyonlarının ay sonuna kadar en az yüzde 50 azalabileceğini öngördü.

OnlineTur.ru Müdürü İgor Blinov ise yaptığı açıklamada, koronavirüsün şu ana kadar görülmediği ülkelerde bile bazı otellerin taleplerdeki azalma nedeniyle fiyatları yarı yarıya düşürmek durumunda kaldıklarına dikkat çekti.

Moskova Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rus turizmi koronavirüsten etkileniyor mu?

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds