Rusya, Çin’de ortaya çıkan yeni tip koronavirüs salgınından dolayı Çin vatandaşlarının ülkeye girişini yasakladı. Uygulanan bu yasak neticesinde, Rus turizmi yaklaşık 30 milyar rublelik bir kayıp yaşayabilir.

Rusya Tur Operatörleri Birliği’nden (ATOR) yapılan açıklamada, Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüs salgınından dolayı Çin uyruklu vatandaşların ülkeye girişinin yasaklanması değerlendirildi.

Geçtiğimiz sene toplam 1 milyon 500 bin Çin vantadaşının Rusya’yı ziyaret ettiği belirtilirken, “Ziyaretçilerin 1,2 milyonu, ülkeye turistik gezi amacıyla giriş yaptı. Çinli turistlerin yüzde 75’i ziyaretlerini Mayıs ve Eylül ayları arasında gerçekleştirdi” denildi.

Rusya’nın seyahat yasağı ne kadar sürecek?

Uygulanan giriş yasağının 2 ay sürmesi durumunda, Rus turizminde sektör kaybının yaklaşık 3 milyar rubleye ulaşabileceği bildirildi. Yasağın yaz aylarının sonuna kadar uygulanmaya devam edilmesi halinde ise, Çinli turistlerden kaynaklı kaybın 30 milyar rubleye kadar çıkabileceğinin altı çizildi.

Rusya Başbakanı Mihail Mişustin, dün imzaladığı kararname ile Çinli vatandaşların Rusya’ya girişi, 20 Şubat’tan itibaren geçerli olmak üzere durdurulmuştu.

Rusya’da yeni tip koronavirüs salgınına 2 kişide rastlanırken, iki Çin vatandaşı da karantina altındaki tedavileri sonrasında taburcu edilmişti.

Rusya Otelleri

Koronavirüs Kongre Turizmi’ne Büyük Darbe Vuruyor


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rus turizmi koronavirüs nedeniyle 30 milyar ruble zarara uğrayabilir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds