Rus turistler, Rusya’da gerçekleştirilen bir araştırma sonucunda yurt dışında tatil yapmak adına bazı fedakarlıklar yapmaya hazır durumda.

Türkiye’ye her sene rekor sayıda turist yollayarak önemli bir ağın oluşmasını sağlayan Rusya’da gerçekleştirilen bir araştırma, pandemi döneminde Rus turistlerin ne denli fedakarlıklar yapabileceklerini gözler önüne serdi.  OneTwoTrip tarafından gerçekleştirilen araştırmada, turistlerin birçoğu yurt dışında tatil yapmayı fazlasıyla özledi.

Rus Turistler Karantinada Kalmaya Hazır

İmages rus turist

Araştırmada, yüzde 33,6’lık bir kesim farklı ülkelerde tatil yapmayı çok özledi.

Fakat bu detayda yer alan bir madde, Rus vatandaşların tatil için nasıl fedakarlıklar yapabileceğini gösteriyor. Yüzde 33,6’lık kesim, yurt dışında tatil yapmak adına 14 günlük karantinada kalma sürecini kabul ediyor. Sadece yurt dışında tatil yapabilmek adına iki haftalık karantina sürecini kabul eden turistlerin yanı sıra, yüzde 66,4’lük bir kesim de karantina nedeniyle yurt dışı tatilinin buna değmeyeceği yönünde hemfikir oldu.

Tatile giderken koronavirüs belirtileri taşımadığına dair bir belge sunma mecburetini kabul eden turistlerin sayısı yüzde 79,3 olarak ortaya çıkaren, yüzde 64,6’lık bir bölüm de pandemi önlemleri kaldırıldıktan sonra tatil yapmayı planladıklarını vurguluyor.

Önlemlerin ne zaman kaldırılacağı ile ilgili sorulara da yüzde 65,2’lik bir kısım kış aylarını işaret etti. Yüzde 34,8 ise, yurt dışı önlemlerinin sonbahar aylarında kaldırılacağını düşünüyor.

Ağva Gezi Rehberi

Moskova Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rus Turist Tatil için Fedakarlık Yapıyor

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds