Bugün sabah saatlerinde Sabiha Gökçen Havalimanı’nda Pegasus Havayolu şirketine ait bir uçağın pistten çıkması sırasında uçak içindeki yolcular yaşadıklarını anlattı.

Saat 09.43’te, Birleşik Arap Emirlikleri Sharjah Havalimanı’ndan havalanan ve İstanbul’a gelen Pegasus’a ait uçak, iniş yapmasının ardından hava muhalefetinden dolayı pistten çıktı. Uçak içinde seyahat eden ve önce Fransa’nın Paris kentine, ardından da Kolombiya’ya gitmek üzere İstanbul Havalimanı’na gelen Kolombiyalı 9 kişilik aile, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Pegasus uçağında korku dolu anlar

İmages 20200107 2 40204429 50989155 scaled e1578404715885

Yaşanan olay sırasında uçakta bulunan Fabian Taylor, yere çok sert bir iniş yaptıklarını belirtti. Taylor, “İniş sırasında da çok panikledik. Ailemle beraberdik. Özellikle bebeğim ve çocuğum çok korktu. Biz de çok korktuk. Paris üzerinden Kolombiya’ya gidecektik” ifadelerini kullandı.

Bir diğer yolcu Jefferson Zareta ise, İstanbul’a gelen uçakta uyuduklarını söyledi. İniş sırasında pilotun kendilerini uyardığını söyleyen Zareta, “Pilot, havalimanına doğru az bir mesafe kala ulaşmak olduğumuzu belirtti. Piste iniş yaptıktan sonra esen rüzgar oldukça sertti. Uçağı çok şiddetli bir şekilde salladı. O sırada, herkes ne oluyor diye birbirine baktı. Sonrasında baktığımızda, rüzgarın sesini duyduk. 5 saniye içinde de acil durumda olduğumuzu söylediler. Dışarı çıktık. Şu anda, uçaklardan biraz korkuyorum gibi hissediyorum” diyerek düşüncelerini dile getirdi.

En İyi İstanbul Otelleri

Turizm Haberleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pistten çıkan Pegasus uçağının yolcuları yaşadıklarını anlattı

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds