Çin’de ortaya çıkıp tüm dünyayı kasıp kavuran yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını havayolu şirketlerinin yeni önlemler almasına yol açıyor. Pegasus havayolları da, aldığı önlemleri paylaştı.

Tüm dünyada tedirginlik oluşturan ve bu hafta içerisinde ülkemizde de 2 vakaya yol açan  yeni tip coronavirus (Covid-19) salgınına karşı havayolu şirketleri virüsün yayılmasını önleyici önlemler almaya devam ediyor. Türkiye’nin en önemli havayolu şirketlerinden biri olan  Pegasus Hava Yolları da virüs için aldığı önlemleri paylaştı.

Alınan önlemler kapsamında Pegasus’un filosunda yer alan uçaklar, sıklığı artırılmış şekilde ve uluslararası standartlara, uçak üreticilerinin talimatlarına uygun olarak dezenfeksiyon ediliyor ve uçaklarda yer alan  koltuk başlıkları düzenli olarak değiştiriliyor.

Pegasus’un tüm ekipleri alınması gereken önlemler ve uygulanması gereken prosedürler hakkında detaylı şekilde bilgilendirilmiş bulunuyor.

Dış hatlardan gelen uçuşlarda Pegasus kabin ekipleri tarafından misafirlere halk sağlığına yönelik yolcu tanıtım formları dağıtılıyor ve formların misafirler tarafından doldurulması sağlanıyor. Doldurulan formlar ise uçağın inişini takiben konuyla ilgili birimlere iletiliyor. Sağlık Bakanlığı’nın yönlendirmesi ve talimatıyla  gerçekleştirilen bu uygulama sayesinde, bu uçuşlarda seyahat etmiş misafirlere olası bir vaka durumunda daha kolay ulaşılması sağlanıyor. Ayrıca uçaklarda kabin ekipleri ve misafirler için yeterli miktarda  koruyucu maskeler de hazır bulunduruluyor.

Şirket İran, İtalya ve Irak’a yapılacak uçuşları daha önce karşılıklı olarak iptal etti.

Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet T. Nane, iptal edilen uçuşlar ve alınan önlemler hakkında şunları söyledi:

“Misafirlerimizin mağdur olmaması bizim için çok önemli. Misafirlerimiz, 7 Mart 2020 tarihinden önce alınan ve 31 Mayıs 2020 tarihine kadar olan tüm yurt dışı ve Kıbrıs uçuşlarını 29 Ekim 2020 tarihine kadar olan bir uçuşla değişiklik hizmet ücreti ödemeden değiştirebilir ya da ücretsiz olarak açığa alabilirler.

Uçuşların yanı sıra genel müdürlük kapsamında da bir dizi önlem aldık. Ofislerimiz dezenfekte ediliyor, iş güvenliği departmanımız çalışanlara periyodik bilgilendirme ve güncellemeler yapıyor. Farkındalığı artırmak ve korunma yöntemleri hakkında bilgi vermek amacıyla seminerler de düzenliyoruz. Enfeksiyon hastalıkları ve mikrobiyoloji bölümü uzmanlarının gerçekleştirdiği bu seminerler, intranet sistemine yükleniyor ve tüm şirket çalışanları dilediği zaman izleyebiliyor.”

Antalya Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pegasus Havayolları koronavirüse karşı önlemlerini açıkladı

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds