Özbekistan, koronavirüs pandemisi boyunca düşen turist ve turizm gelirlerini arttırmaya yönelik ilginç bir kampanya düzenliyor.

Tüm dünyada koronavirüs salgınlarının ardından ülkeler yaz turizmi kapsamında ilginç kampanya ve önlemler almaya devam ediyor. Bu yeniliklerdne biri de, Özbekistan’da başlatılan kampanya oldu.

Her Ülke Farklı Vaatler Sunuyor

Meksika, Cancun’da “Cancun’a 2×1 ile gelin” sloganı ile başlattığı kampanyada, iki gece konaklayan turistlere bir gün hediye ediyor. Bedava konaklamanın yanı sıra, ikinci kişi ile gelen turistlerin uçak biletlerinin parası da, kişilere geri ödeniyor.

Amerika’da ise, Las Vegas kentinde casino oyun hizmetleri sağlayan bir kuruluş iç turizmde hareketliliği arttırmak adına bedava uçak bileti dağıtmaya başladı.

Tayland’da da lüks bir otelin havuzlu villalarında “1 al 1 kazan” dönemi başladı.

Bulgaristan, plajların birçoğunda yerli ve yabancı ziyaretçilerden şezlong, masa ve şemsiye parası almıyor. İsviçre ise Cenevre’deki otel ve gezi paketlerinden satın alan kişilere yüzde 65’lik indirim sağlama kararı aldı.

Türkiye’de Görülmesi Gereken 7 Mağara

Özbekistan’dan İlginç Kampanya

Özbekistan

Özbekistan, tatil yapan turistlerin olası bir Covid-19 vakasına yakalanması durumunda 3 bin dolar vermeyi vaat etti. Tatil için gittikleri Özbekistan’da koronavirüse yakalanan turistler, böylelikle tanı konulduğu taktirde 3 bin TL’nin sahibi olacak.

Güney Kıbrıs, koronavirüs sonrası turistlere sağladığı kolaylıklarda hastalığa yakalanan kişilerin konaklama, yeme ve içme ile ilaç paralarının ödeneceğini açıklamıştı.

Skyscanner’in pazarlama sorumlusu Joanna Lord, önceki dönemlerdeki turizm sezonuna göre bu sene tatilcilerin fiyatlara göre değil güvenliğe göre tercih yapacaklarını vurguladı.

Ülkelerin kampanyaları sonrasında yapılan araştırmalar sonucunda, bireylerin yüzde 33’ünün güvenliği arttırmak amacıyla yaz tatili planları iptal ettiği de kaydedildi.

Taşkent Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Özbekistan'ın Koronavirüs Pandemisinde İlginç Turizm Hamlesi

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds