İnternetin sağladığı kolaylığın başında ise seyahat sektörü geliyor. Seyahat biletleri için artık terminallere gitmeye gerek kalmadan, basit bir işlem ile biletimiz birkaç dakika içinde cebimize giriyor. Online kanalların seyahat alışkanlıklarımızı değiştirdiğine dikkat çeken biletall.com CEO’su Yaşar Çelik, uçak biletlerinde online oranı özellikle bayram gibi yoğun dönemlerde yüzde 50 – 60 oranlarına çıkıyor. İlerleyen dönemlerde ise bu oranın yüzde 80’lere çıkacağını tahmin ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Sağladığı birçok avantaj ile vatandaşlara cazip gelen internet üzerinden alışveriş oranı her geçen gün arttıyor. Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) 2019 Hanehalkı Bilişim Teknolojileri Kullanım Araştırması raporu da bunu gösterir nitelikte. Rapora göre, internet üzerinden kişisel kullanım amacıyla mal veya hizmet siparişi veren ya da satın alan 16-74 yaş grubundaki bireylerin oranı, 2018 yılı Nisan ayı ile 2019 yılı Mart aylarını kapsayan on iki aylık dönemde yüzde 34,1 oldu. Önceki yılın aynı döneminde bu oran yüzde 29, 3 olarak gözlendi. Yani online uçak bileti, son zamanlarda sık sık tercih ediliyor.

#BuTatilde Haber Öneri: British Airways Tarihinin İlk Grevi ile Karşı Karşıya!

“Online Uçak Bileti Arama Sayısı Sürekli Yükseliyor”

online uçak bileti

Bu durum birçok sektörde e ticaret oranını arttırırken, seyahat sektörü de en çok online olan sektörlerin başında geliyor. Son yıllarda yaz mevsime denk gelen bayramlarla beraber seyahat biletlerinin internet üzerinden arama sayısında da yükseliş olduğuna dikkat çeken biletall.com CEO’su Yaşar Çelik, tüketicilerin e ticaret’e duydukları güvenin artması, satın alma davranışlarında değişikliklere neden oluyor. Çelik:” Eskiden terminallerden alınan biletler, şimdilerde bir tık uzağımızda. Otobüs biletlerinde yüzde 30 seviyelerinde olan online oranı uçak biletlerinde ise yüzde yüzde 50 oranlarında. İlerleyen zamanlarda ise bu oranların otobüs biletlerinde yüzde 50’yi, uçak biletlerinde yüzde 70i 80’ni bulacağını ön görüyoruz.”


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Online Uçak Bileti Büyük İlgi Görüyor

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds