Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, online bilet satış platformu obilet.com’a 5 milyon dolar yatırım yaptı. obilet.com’un Üst Yöneticisi Yiğit Gürocak:  “2020 yılında 15 milyon bilet satmayı hedefliyoruz” dedi.

Online bilet satış platformu obilet.com, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan (EBRD), 5 milyon dolarlık yatırım aldı.

obilet.com’dan yapılan açıklamaya göre, Soğuk Savaş sonrası dönemde merkez ve Doğu Avrupa’da büyümeyi teşvik etmek için binlerce projeye 130 milyar avrodan fazla yatırım yapan EBRD, Türkiye’de şimdiye kadar 11 milyar dolarlık yatırımda bulundu.

EBRD, obilet.com’u da şirket portfolyosuna ekledi. Ayrıca Earlybird Digital East Fund da bu turda obilet.com’a yeni bir yatırımda bulunacak.

2012 yılında kullanıcıların kendileri için en uygun bileti kolayca bulacakları ve güvenle satın alacakları online bilet satış platformu olmak amacı ile kurulan obilet.com, seyahat sektörünün de online pazara yöneldiği günümüzde, bu alanda hizmet veren lokomotif teknoloji şirketleri arasında yer alıyor.

obilet.com, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) tarafından düzenlenen araştırmanın sonucuna göre Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi arasında yer alıyor.

“2020 yılında 15 milyon bilet satmayı hedefliyoruz”

Açıklamada görüşlerine yer verilen obilet.com Kurucu Ortağı Ali Yılmaz, EBRD ve Earlybird VC’den gelen yeni yatırımların katkısıyla, 2020 yılında ekiplerini de büyütmeye devam ederek taşımacılık sektörünün farklı alanlarında da hizmet vermeyi hedeflediklerini belirtti.

obilet.com’un üst yöneticisi (CEO) Yiğit Gürocak ise taşımacılık sektörünün zorlukları göz önünde bulundurulduğunda online bilet satışının sektörün can damarı olduğunu kaydetti.

Gürocak, sektöre adım attıkları günden bugüne ciddi bir ivme ile büyümekte olduklarını ve 400 milyon ziyaretçiye eriştiklerini belirtti.

2020 yılında 15 milyon bilet satmayı hedeflediklerini belirten Gürocak, kazandıkları başarılar ile gururlandıklarını ve aynı zamanda bu başarıları daha iyisi için bir hatırlatıcı olarak konumlandırdıklarını kaydetti.

Kaynak: AA

Hakkari’deki Tarihi Yapılar Turizme Kazandırılıyor


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Online Bilet Satış Platformu obilet.com'a 5 Milyon Dolarlık Yatırım

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds