Online otobüs ve uçak bilet satış hizmetleri veren obilet.com, Türkiye’nin en başarılı girişimlerinin listelendiği “Startup 100” listesinde yedinci sıraya yerleşti.

İstanbul Kalkınma Ajansı 4.0 Girişimcilik Platformu, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Özyeğin Üniversitesi iş birliğinde hazırlanan “En Başarılı 100 Startup” listesinin 2019 sonuçları açıklandı.

Kurulduğu günden bugüne dek istikrarlı bir büyüme ivmesi yakalayan obilet, rakip startupları geride bırakarak 7. sıraya yerleşti. Sıralamaya göre, marka, seyahat sektörünün en başarılı şirketi oldu.

Ciro bazında da en büyük internet şirketlerinden biri olan markanın CEO’su Yiğit Gürocak, “Kurulduğumuz 2012 yılından beri kullanıcıların farklı firmaları kıyaslayarak bütçelerine en uygun bileti kolay ve güvenli bir şekilde alabilmelerini sağlamak üzere çalışıyoruz. Kaliteli hizmetimiz ve güvene dayalı iş birliklerimiz sayesinde; obilet.com web sitesi ve mobil uygulamasında toplam 400 milyon ziyaretçiye ulaşmış bulunuyoruz. Bugüne kadar aldığımız yatırımlar ve ödüllerden güç alarak hizmetlerimizi sürekli olarak geliştirmeye devam ettik. Bu değerli gelişmeler doğrultusunda girişimcilik ruhumuzu canlı tutmaya, gelecek planlarımızı hedeflerimizi yükselterek şekillendirmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

2019’da 10 milyon bilet satıldı

2019 yılı içerisinde yaklaşık olarak 10 milyon civarında bilet satışı gerçekleştirdiklerini vurgulayan Gürocak, 2020 yılında hedeflerinin 17 ile 18 milyon bilet olduğunu belirtti. Gürocak, site üzerinde 150’yi aşkın otobüs firmasının ve 1000’den fazla havayolu firmasının bilet satışlarını gerçekleştirdiklerini söyledi.

2017 yılında “Deloitte Teknoloji Fast 50” programında %1041 büyüme oranıyla Türkiye’nin en hızlı büyüyen turizm teknoloji şirketi olan obilet.com, 2018 yılının 2. çeyreğinde de Startups Watch verilerine göre yurt dışından en çok yatırım alan Türk şirketiydi. 2019’da ise Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV)’nın açıkladığı verilere göre Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi listesinde yer aldı.

obilet.com mobil uygulamaları 2015 senesinde, Mastercard’ın 36 Avrupa ülkesinden en iyi mobil uygulamalar arasında yaptığı değerlendirmeye göre “Avrupa’nın En İyi Seyahat Uygulaması” seçildi.

İstanbul Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Obilet, seyahat sektörünün en iyi startup projesi oldu

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds