Hizmet vermeye başladığı günden bu yana istikrarlı bir şekilde yükselmeye devam eden obilet.com, online otobüs ve uçak bileti satış platformu bağlamında Türkiye’nin en büyük seyahat şirketi oldu. Fast Company tarafından hazırlanmış olan “Türkiye internet ekosistemindeki ciroları ile ön plana çıkan şirketler listesi”ne giriş yapmayı başaran firma, 15. sırada yer aldı.

Seyahat ve ulaşım sektörüne farklı bir bakış açısı ve anlayış getiren obilet, büyüme rakamları göz önüne alındığında e-ticaret piyasası üzerinde faaliyet gösteren başarılı firmalar arasında yer alıyor. Fast Company Dergisi’nin ilk sayısı için hazırlanan listede, firma rakiplerini geride bırakmayı başardı.

“Seyahat sektöründe canlı kalmaya devam ediyoruz”

Kurulduğu günden bu yana hizmet anlayışlarını sürekli olarak geliştirdiklerini ifade eden obilet.com CEO’su Yiğit Gürocak, “Ziyaretçilerin farklı firmaları kıyaslamaları ve bütçelerine en uygun gelen bileti kolaylıkla ve güven içerisinde almaları adına, kurulduğumuz 2012 yılından bu yana ciddi bir ivme yakaladık. 5 yıl içerisinde 4 önemli yatırım ile girişimcilik ruhumuzu en canlı haliyle yansıtmaya devam ediyoruz. Firmalar ile olan işbirlikleri ve verdiğimiz hizmetler, sürekli olarak geliştiriliyor. Türkiye’de ciro bağlamında en büyük internet firmalarından biri olmaktan dolayı son derece mutluyuz, her başarımızda daha iyisini yapmak adına büyük bir güç buluyoruz” dedi.

obilet.com CEO'ları Ali Yılmaz & Yiğit Gürocak
obilet.com CEO’ları Ali Yılmaz & Yiğit Gürocak

Gürocak, aldıkları yatırımlar ile ilgili de konuşarak “2019’un dördüncü çeyreğinde Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan aldığımız yatırımlar ile büyüme hızımızı arttırdık. 2019’da aynı zamanda TOBB ve TEPAV bazlı yapılan araştırmaya göre, en hızlı büyüyen 100 şirket arasına da giriş yapmayı başardık” ifadelerini kullandı.

Firma, 2018’in ikinci çeyreğinde Startups Watch araştırmalarına göre en çok yatırım alan Türk şirketi, 2019 yılında ise Deloitte Teknoloji Fast 50 programında en hızlı büyüyen turizm şirketi olmuştu.

obilet.com mobil uygulamaları 2015 senesinde, Mastercard’ın 36 Avrupa ülkesinden en iyi mobil uygulamalar arasında yaptığı değerlendirmeye göre “Avrupa’nın En İyi Seyahat Uygulaması” seçildi.

İstanbul Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

obilet.com Türkiye'nin en büyük seyahat sektörü şirketi oldu

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds