MSC Cruises Yönetici Direktörü Angelo Capuro, “2021 yaz döneminde, İstanbul ve Kuşadası’na gerçekleştireceğimiz Ege ve Adriyatik program ve etkinliklerinde, hep birlikte başarılı bir yıl geçireceğimizi öngörüyoruz.” dedi.

Gemi seyahat şirketi MSC Cruises, Balta Limanı’nda bulunan PORTAXE’de MSC Cruises Global Yönetici Direktörü Angelo Capurro ve Şirketin Türkiye Genel Müdürü Necla Tuncel’in ev sahipliğinde cruise turizmi ve şirketin gelecek dönemlerdeki planlarının paylaşıldığı bir  basın toplantısı düzenledi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan  Capurro, Türkiye’ye yeniden geri dönmekten dolayı büyük bir heyecan ve mutluluk duyduklarını söyledi.

MSC Cruises’in öne çıkan açıklamaları:

Capurro, Türkiye’ye önceki dönemlerde sadece genel satış acentesi olarak faaliyet gösterdikleri halde Şubat 2018 tarihi itibarıyla yapılan yeniden yapılandırma hareketiyle oluşumlarını MSC ofisi olarak yeniden yapılandırarak, Türkiye pazarında daha güçlü bir konuma gelmeyi başardıklarını dile getirdi.

Diğer seyahat acentelerinin isteklerini baz alarak hazırlanan ve acentelere çok daha etkin biçimde yardımcı olabilecek, doğru satış, pazarlama araçlarına sahip olduklarını belirten Capurro, “Uzun yıllar geliştirmiş olduğumuz olumlu ilişkiler doğrultusunda, acentelerimizin verdikleri desteğin giderek artacağına inanıyor, 2021 yaz döneminde, İstanbul ve Kuşadası’na gerçekleştireceğimiz Ege ve Adriyatik programlarında, hep birlikte başarılı bir yıl geçireceğimizi öngörüyoruz” ifadelerini kullandı.

“MSC ofisleri, direkt sistemden İstanbul ve Kuşadası için satış yapabilecek”

Şirketin Türkiye Genel Müdürü Tuncel ise tam 5 yıl ara verdikten sonra 2021 yılında gemilerin Türkiye’ye dönecek olmasının hem Türkiye’ye tekrar turist getirebilmek hem de misafirlerini Türkiye limanlarından gemiye bindirebilmenin kendilerini heyecanlandırdığını aktardı.

Tuncel, yeni oluşum sonucu ortaya çıkan yapılarıyla birlikte öncelikli olarak Türkiye limanlarının global anlamda Cenova, Marsilya, Barselona, Dubai gibi iniş ve biniş limanı olarak belirlendiğine işaret ederek, “Artık dünyanın çeşitli ülkelerinde sayısı 50’yi bulan tüm MSC ofisleri, direkt sistemden İstanbul ve Kuşadası için satış yapabilecek. Böylece farklı ülkelerden gelecek yolcular, İstanbul ve Kuşadası’nı günübirlik gezmek yerine, Türkiye’ye uçarak, gemiye direkt buradan katılma imkanı elde edecek.” değerlendirmesinde bulundu.

İstanbul ve Kuşadası dünyanın önde gelen limanlar arasında

Özel cruise operatörü MSC Cruises, Türkiye’deki 15’inci fâaliyet yılında İstanbul ve Kuşadası’nı önde gelen limanlar arasına dahil etti. Türkiye ofisindeki yeniden yapılandırma kapsamında değişikliklerle birlikte söz konusu pazarda daha güçlü bir konuma gelen MSC Cruises, 2021 yaz sezonunda, 2 gemi ile Türkiye limanlarına geri döneceğini müjdeledi.

yapılan açıklamaya göre Ege – Adriyatik ve Doğu Akdeniz programlarını gerçekleştirecek gemiler ile hem İstanbul hem de Kuşadası Limanları, şirketin seyahat programlarında oldukça  önemli birer iniş ve biniş limanı olarak belirlendi.

MSC Fantasia, 25’er kez İstanbul ve Kuşadası’na demir atacak olup, MSC Lirica ise sezon boyunca 23 kez Kuşadası’nı ziyaret edecek. Gemiler bu sürede Türkiye’ye ortalama  212 bin 500 yolcu taşıyacak ve Türkiye’den 10 bin misafiri gemilerinde ağırlayacak.

MSC Fantasia’nın 2021 Nisan ve eylül ayları arasında gerçekleştirilecek  9 günlük programına göre, İstanbul, Efes Antik Harabeleri’nin yakınındaki Kuşadası, olimpiyatların doğduğu şehir Katakolon, kara turlarıyla Atina, Pire, Korfu Adası, İtalya’daki Bari ve Venedik ile Kuzey İtalya’daki Trieste Limanı, geminin İstanbul’a dönmeden önce uğrayacağı diğer duraklar olacak.

MSC Lirica, Mayıs 2021’den Eylül 2021’e kadar Kuşadası’dan Pire’ye 7 gecelik seyahatler sunacak ve seyahat programına göre Kuşadası’na geri dönmeden önce Mikonos Yunan Adası’na, Haife Israil’e, Limassol Kıbrıs’a ve Rodos’a uğrayacak.

MSC Cruises Global Yönetici Direktörü Angelo Capurro
Gemi seyahat şirketi MSC Cruises, Balta Limanı’nda bulunan PORTAXE’de MSC Cruises Global Yönetici Direktörü Angelo Capurro (fotoğrafta) ve Türkiye Genel Müdürü Necla Tuncel’in ev sahipliğinde cruise turizmi ve şirketin gelecek planlarının paylaşıldığı basın toplantısı düzenledi. ( MSC Cruises – Anadolu Ajansı )

MSC Fantasia

MSC Fantasia, geniş misafir portföyünün, özellikle de ailelerin deniz yolculuğu esnasında ihtiyaçlarını karşılamak üzere özel konseptlerle tasarlandı. Dev gemilerde Tenis kortlarından basketbol sahalarına, mini golf sahasından jogging parkuru ve spor salonuna, aqua park tesisinden Formula 1 simülatörü ve 4D sinemaya kadar  çeşitli spor ve eğlence faaliyetleri ile misafirlerine unutulmaz zamanlar yaşatıyor.

Dinlenmek ve rahatlamak isteyen misafirler için ise MSC Aurea Spa, pek çok bakım ve terapi seçeneği sunulan seyahatte  ana restoranlarının yanı sıra, dünya mutfaklarından da örnekler sunulan özel yemek alanlarında pek çok lezzeti ve otantik yemekler misafirlere sunulmaktadır..

MSC Fantasia, MSC Yacht Club ile misafirlerine lüks bir deniz yolculuğu deneyimi sunarken, yenilikçi “gemi içinde gemi” konseptine sahip MSC Yacht Club, gemi güvertesinin ön böümünde yer alan  özel yüzme havuzu, solaryum, özel restoran, 24 saat butler hizmeti gibi özellikleriyle ayrıcalık ve mahremiyet arayan, detaylara önem veren misafirler için de  uygun bir seçenek sunuyor.

MSC Lirica

MSC Lirica, 992 kabini ile zarafeti, konforu ve misafirperverliği merkeze alan benzersiz bir deniz yolculuğu deneyimini misafirlerine sunmaktadır.  Gemideki fuaye alanlarının görkemi ve boydan boya camla kaplı salonların sunduğu ferahlığın hakim olduğu atmosfer misafirlerle buluşuyor be yolculara unutulmaz zamanlar geçirme imkanı sunmaktadır.

Beverly Hills Bar veya gösteri öncesi kokteyli için buluşma yeri olan geleneksel İngiliz tarzıyla donatılmış Lord Nelson Pub da dahil olmak üzere pek çok salon ve bar seçeneği sunan gemide, aileler için de her yaştan çocuğa hitap eden programlı aktivitelerin yanı sıra bir su parkı ve iki yüzme havuzuna ek olarak LEGO Group ve Chicco iş birliği ile bir çocuk oyun alanı genç seyahat tutkunlarına farklı imkanlar ve ambianslar sunmaktadır.

MSC Aurea Spa, yorgunluğunu atmak isteyenlere oldukça geniş imkanlar sunarken, Broadway Tiyatrosu ise misafirlerini her gece farklı farklı eğlencelere davet ediyor. İki ana restoran, bir büfe ve popüler Kaito Sushi Bar seçenekleri sayesinde misafirler, istekleri doğrultusunda yemeklerinin tadını çıkarabilecek.

İstanbul Otelleri

Turizm Haberleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MSC Cruises Türkiye'ye geri dönüş yaptığı için mutlu

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds