Sağlık turizmi kapsamında 2023 yılı hedefini 1,5 milyon sağlık turisti olarak açıklayan Sağlık Bakanlığı’nın ilk Sağlık Turizmi Yetki Belgesi Menzil Cemaati’ne ait olan Özel Emsey Hospital Hastanesi’ne verildi.

2023 hedeflerini 1,5 milyon sağlık turisti ve toplam 10 milyar dolar sağlık turizmi geliri olarak açıklayan Bakanlık, bu yöndeki ilk adımı attı. ST-0001 kodu ile verilen ilk Sağlık Turizmi Yetki Belgesi, Menzil Cemaati’ne ait olan bir hastaneye verildi.

Uzun süredir Menzil Cemaati’nin Sağlık Bakanlığı içinde kadrolaştığı yönünde iddialar devam ederken, ilk yetki belgesinin Menzil Cemaati’ne verildiği ortaya çıktı.

Özel Keşan Hastanesi İlk Belgeyi Alamadı

İmages emsey1 e1596700020890

İlk Sağlık Turizmi Yetki Belgesi’nin, 2017 yılında ST-0001 kodu ile İstanbul’un Pendik ilçesinde konumlanan Özel Emsey Hospital Hastanesi’ne verildiği  ortaya çıktı. 2 Ekim 2017 tarihinde başvuru yapan Özel Keşan Hastanesi’nin yerine 6 Ekim 2017 tarihinde başvurusunu gerçekleştiren Özel Emsey Hospital’ın ilk yetki belgesini alması dikkatlerden kaçmadı.

2017 ile 2020 yılları arasında toplam 24 vakıf üniversitesine de yetki belgesinin verildiği belirtilirken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kurucusu olduğu Medipol Üniversitesi’nin Sağlık Eğitim Uygulama Merkezi’nin de Sağlık Turizmi Yetki Belgesi aldığı bildirildi.

2018 Yılında 500 Bini Geçti

Sağlık Bakanlığı, sağlık turizminde 2023 hedefi olarak 10 milyar dolar sağlık turizmi geliri ve 1,5 milyon sağlık turisti olarak belirlemişti. 2018 yılında sağlık turizmi kapsamında toplam 551 bin 748 hastanın Türkiye’ye geldiği bilinirken, hastaların en çok geldiği ülkeler listesinde zirveyi Azerbaycan, Irak ve Almanya çekmişti.

İstanbul, Ankara, İzmir, Erzurum ve Yalova, sağlık turizmi anlamında hastaların en çok tercih ettiği şehirler oldu.

Selimiye Gezi Rehberi

Şeyhin Lüks Odası

İmages seyh

Emsey Hospital içerisinde Menzil Cemaati lideri Gavs Abdulbaki El-Hüseyni’nin oda fotoğrafı geçtiğimiz sene kamuoyuna yansımıştı. Menzil liderinin lüks oda görüntüsü varaklı süslemeleri ve halıları dikkat çekmişti.

İstanbul Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menzil Cemaati'ne ait Hastaneye Sağlık Turizmi Yetki Belgesi

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds