Doğuş Grubu önderliğinde gerçekleşen çalışmalar neticesinde, “Aktivido” macera turizmi başta olmak üzere çok sayıda etkinliği tek bir çatı altında toplayacak.

2020’de yeni bir yatırım turuna hazırlanan Aktivido, başta Yunanistan, Hırvatistan ve Bulgaristan başta olmak üzere yurt dışı pazarlara açılarak macera turizmi anlamında iddialı bir platform olmayı hedefliyor.

Doğuş Grubu çatısı altındaki faaliyetlerine devam eden InvenDO Kurum İçi Girişimcilik Programı, farklı projeleri ile desteklerini sürdürüyor. Türkiye’nin girişimcilik ekosisteminin gelişmesine katkı sağlamayı amaçlayan faaliyetler neticesinde, Aktivido doğa ve adrenalin sporlarını ön plana çıkarmak amacıyla çalışmalar yapıyor. Çok sayıda aktiviteyi tek bir çatı altında toplayarak aktivite sağlayıcıları ve müşterileri buluşturmayı hedefleyen proje, ilk adım olarak yurt dışı pazarına açılmayı bekliyor.

Aktivito 2020’de yenilikler hedefliyor

Aktivido Macera Turizmi

Volkswagen Doğuş Finansman’da yönetici pozisyonunda çalışan Burak Günay, Basat Okay ve Nurhak Atalay’ın kurucu ekipte yer aldığı ve 400’ü aşan başvuru arasından seçilen Aktivido, doğa ve adrenalin sporları ile beraber workshopları da kapsayan, son derece geniş bir yelpaze eşliğinde bireysel ve kurumsal hizmetler sunacak. 2019 yılında yapılmış olan bir lansman neticesinde hayata geçen ve Doğuş Grubu’ndan tam 1 milyon TL’lik yatırım alan Aktivido, filtreleme özellikleriyle ziyaretçilerin dilediği aktivitelere kolaylıkla ulaşabilmesini sağlıyor. 150’den fazla aktivite sağlayıcısı sayesinde, yamaç paraşütü, yelken ve dalış gibi 500’ü aşan aktivite kullanıcılarla buluşuyor. Firma, bu bağlamda yeni yatırım turlarına 2020’de de başlamaya hazırlanıyor.

Lansman sonrası faaliyete geçtiği günden bu yana 560 bin TL’nin üzerinde satış hasılatı gerçekleştiren uygulama, ilk amaç olarak 8 milyar dolar pasta payıyla Türkiye macera turizmi pazarından yüzde 5’lik pay almayı hedefliyor. Yatırımlar ve Türkiye pazarı sonrasında ise uygulamanın hedefleri arasında Yunanistan, Hırvatistan ve Bulgaristan gibi yurt dışı pazarlara açılmak yer alıyor.

Güvenli ödeme sistemi

Platform üzerinde finansal işlemlerin “ödeme güvence kontrolü” sayesinde, kullanıcıların ödedikleri ücretler ile aktiviteden beklentilerin tam anlamıyla karşılanması sağlanıyor. Havuz sistemi ile beraber işleyen platform, aktivitelerin ücretlerini kredi kartı ile ödemek mümkün. Ödemesi gerçekleşen aktivite ve programlar, belirtildiği tarih ve saatlerde gerçekleşene kadar ücretler bir hesapta bekletiliyor. Aktivitenin belirtildiği gibi gerçekleşmesinin ardından ise, para transferi aktivitenin sağlayıcısına otomatik bir şekilde yapılıyor. Dolayısıyla kullanıcılar, finansal bir mağduriyet yaşamadan güvenli ödeme sistemi ile sorunsuz bir deneyim elde edebiliyor.

Aktivite sağlayıcılarına büyük kolaylık!

Ücretsiz iptal süresi hakkının da yer aldığı platformda, puanlama ve yorumlama gibi seçenekler de aktivite sonrası beğeniyi ölçme ve diğer kullanıcılara fikir verme imkanı tanıyor.

Aktivito, kullanıcılarının yanı sıra aktivite sağlayıcılarına da dijital yenilikler getiriyor. Aktivido Pro ile beraber, sektörde hizmet veren firmalar iş deneyimlerini ve süreçlerini dijital dünyaya taşıyor. Bu sayede, Pro hizmeti ile beraber aktivite sğalayıcıları tek bir uygulamadan bütün bir süreci yönetebiliyor.

İstanbul’un En İyi Otelleri

Turizm Haberleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Macera Turizmi "Aktivido" ile Hareketleniyor

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds