Lübnan Hükümeti, ywni tip koronavirüs (kovid-19) salgınının topraklarına gelmemesi için aldığı önlemleri sertleştiriyor.

Lübnan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının önüne geçmek ve Lübnan’ın virüsten korunması için 4 ülkeye seyahatin askıya alındığını açıkladı. Lübnan Kamu İşleri ve Ulaştırma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakan Mişel Neccar, Kovid-19 salgınının yayıldığı Çin, Güney Kore, İran ve İtalya’ya her türlü ulaşımı durdurma kararı aldıklarını açıkladı.

Sağlık Bakanlığı uzmanlarının tavsiyesi üzerine alınan karar ile, belirtilen ülkeler ile kara, deniz ve hava ulaşımının ikinci bir emre kadar tamamen askıya alınmasını içeriyor.

Açıklanan kararda bu ülkelerde bulunan Lübnanlıların vatanlarına dönüşünün veya Lübnan’dan ayrılmak isteyen yabancıların yurt dışına çıkışının seyahat engellemesine takılmayacağı belirtildi.

Bu arada Lübnan yazılı ve görsel basınında yer alan haberlerde, Kovid-19’un onlarca ölüme yol açtığı İran’dan çok sayıda  Lübnan vatandaşının Suriye topraklarını geçerek kara sınırlarından ülkeye giriş yaptığı belirtildi.

Lübnan’da 3 kişide virüs tespit edildi

Lübnanlılar, İran’ın Kum kentinde Kovid-19 vakalarının görülmeye başlandığı ilk günlerden itibaren İran’la yyapılan tüm uçuşların askıya alınması yönündeki taleplerini sıkça dile getiriyordu. Pek çok sosyal medya aktivistlerinden, Sağlık Bakanı Hamad Hasan’ın Şii Hizbullah örgütünü temsilen bu görevde olması hasebiyle Lübnan halkının hayatını bilerek tehlikeye attığına dair yoğun tepkiler gelmişti.

Sağlık Bakanlığı yetkilileri, İran’dan gelen 2’si Lübnan ve biri İran uyruklu 3 kişide yeni tip koronavirüs tespit edildiğini açıklamıştı.

Antalya’da Erken Rezervasyon Fırsatları


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lübnan koronavirüs nedeniyle 4 ülkeye seyahat yasağı getirdi

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds