Koronavirüs salgınına karşı tüm dünyada çok ciddi tedbirler alınmaya hızla devam ediliyor. Baltık ülkelerinden biri olan Litvanya’da, Dışişleri Bakanlığı’nın aldığı yeni bir kararla tur operatörlerinin tüm operasyonları süresiz olarak durduruldu.

Alınan kararın bölge ülkeleri için örnek teşkil etmesi ve Letonya ve Estonya hükümetleri tarafından da benzer kararlar alınması bekleniyor.

Koronavirüs salgını seyahat ve turizm sektörünün üzerine adeta bir kabus gibi çöktü. Ülkeler arasında uçuşlar durduruluyor, sınırlar kapatılarak yaya veya karayolu ile geçişler askıya alınıyor, etkinlikler iptal ediliyor.

Baltık ülkeleri de bu konuda hızla yeni kararları yürürlülüğe koymaya başladı. Hükümet, yurt dışına yapılan turistik seyahatleri 14 Nisan’a kadar durdurma kararı aldı. Hükümetin aldığı bu kararla birlikte tur operatörleri de tüm operasyonlarını askıya aldı. Aynı uygulamanın, yakın zamanda Letonya ve Estonya Hükğmetleri tarafından da alınması bekleniyor. Ülkede eğitime de erken ara verilmiş ve okulların zamanından önce tatil edildiği duyurulmuştu.

Litvanya Turizm Derneği üyeleri ve ülkenin en büyük tur operatörleri Novaturas, Tez Tour ve Kidy Tour, 14 Nisan’a kadar tüm tarifeli ve charter uçuşlarını durdurma kararı almıştı.

Litvanya Turizm Derneği tarafından yapılan basın açıklamasında, “Litvanya seyahat organizatörü ve seyahat acentelerini birleştiren kuruluş, sorumlu makamların (Dışişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Devlet Tüketici Hakları Koruma Ajansı, Dünya Sağlık Örgütü) uyarılarına uyarak, bu süre içinde seyahat etmeyi planlayan tüm müşterilere ertelemeler için ücretsiz seyahat değişiklikleri sunmaktadır. Yaklaşan uçuşlar ve ülkeye dönüş yapacakların uçuşları planlamalara göre gerçekleştirilecek.” denildi.

Litvanya Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Litvanya yurt dışı uçuşları durdurdu!

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds