Kurban Bayramı, turizm sektörüne doğrudan bir ilaç olarak görülüyor. Turizm sektörü, koronavirüs pandemisi boyunca kısıtlamalar ve yeni normale geçiş süreci nedeniyle büyük bir zorluk yaşadı.

Kurban Bayramı’nın yaklaşması ile beraber turizm sektörünü de bayram heyecanı sardı. Diğer senelere göre daha sönük bir senenin geçtiği sektörde, Kurban Bayramı’nda iç turizmin hareketlenmesi bekleniyor.

Cunda Gezi Rehberi

Kurban Bayramı Can Suyu Olacak

Özellikle aylar boyunca evde kalarak kontrollü yeni normale alışmaya çalışan vatandaşların, Kurban Bayramı’nda tatil beldelerine akın etmesi bekleniyor.

2019 Rekorlar ile Geçmişti

İmages turizm 1istatistikleri

Geçtiğimiz sene rekor üzerine rekor kıran ve gerek yerli gerekse de yabancı turist sayısında tarihin en yüksek rakamlarına aşan Türkiye’de, 2020 yaz turizmi son derece sönük geçiyor. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de otellerin bazıları kontrollü ve sosyal mesafeye uygun bir biçimde hizmete girerken, bazı oteller ise bu yaz kepenklerini kapattı.

Turizmcilere can suyu olması beklenen Kurban Bayramı ile birlikte doluluk oranların artacağı düşünülüyor. Geçtiğimiz senelerde bayramda aylar önce doluluk oranlarını fulleyen pek çok işletme, bu sezon sönük geçen sektör havasından dolayı Kurban Bayramı’nı büyük bir heyecanla bekliyor. Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Sururi Çorabatır, konuyla ilgili olarak bayram heyecanının hareketlilik yaşattığını söyledi. Hizmet vermeye devam eden otellerin geçmiş bayramlardaki gibi olmasa da belirli seviyede bir doluluk oranına ulaşacağını söyleyen Çorabatır, tüm otellerin misafirleri ağırlamaya hazır olduğunu vurguladı.

İtalya’da Ücretsiz Tatil Kampanyası

Sağlık Bakanlığı’nın Tedbirleri Güveni Arttırdı

Turizm istatistikleri

Sağlık Bakanlığı tarafından otellerde uygulanacak olan tedbirler kapsamında da önemli adımların atıldığını ve bu nedenle ziyaretçilerin otellere güvenilir gözle baktığı belirtiliyor. Ekonomiye de can suyu olması beklenen bayram tatilinde, özellikle tekneli turlara yoğun bir ilgi gösteriliyor.

Bayram için tatil planı yapan vatandaşların ağırlıklı olarak en güvenilir yöntemlerden biri olan tekne turlarına ilgi gösterdiği görülüyor.

Antalya En Uygun Oteller


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kurban Bayramı Turizm Sektörüne İlaç Olacak

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds