Deniz Ticaret Odası (DTO) İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, dünyanın önde gelen kruvaziyer turizm şirketlerinden Norwegian Cruise Line’ın, Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyada endişelere yol açan yeni tip koronavirüs salgını nedeni ile Uzakdoğu destinasyonundaki tüm seferlerini iptal ederek gemilerinin yönünü Akdeniz’e çevirdiğini ifade etti.

Öztürk, yaptığı yazılı açıklamada, Çin’de ortaya çıkan yeni tip koronavirüsün etkilerinin turizm sektöründe yoğun şekilde hissedilmeye devam ettiğini kaydetti.

Kruvaziyer gemilerde Uzakdoğu seferlerinde iptal haberleri gelmeye devam ettiğini  kaydeden Öztürk, “İnsanlığın tamamını tehdit eden bu salgın nedeniyle üzüntülüyüz. En büyük dileğimiz bu salgının insanlığa ve küresel ekonomiye daha fazla zarar vermeden önlenebilmesidir. Bu gelişmelerden dünya kruvaziyer sektörü de olumsuz etkilendi. Salgın nedeniyle Norwegian Cruise firması gemilerini Uzakdoğu yerine Akdeniz’e yönlendirdi.” ifadelerini kullandı.

“Kruvaziyer turizmde yeni seferler düzenleniyor”

Mevcut tabloda Akdeniz ve Türkiye’nin güvenli liman olarak görülmesinin kendileri açısından memnuniyet verici olduğunu vurgulayan Öztürk, “2020’de Kuşadası Limanı’na 12 sefer planlayan firma, koronavirüs endişesiyle bu limana 60 bin yolcu kapasiteli ilave 30 sefer daha ilave etti. Yakın zamanda Norwegian Cruise firmasını diğer kruvaziyer operatörlerinin de takip edeceği ifade ediliyor. Kuşadası Limanı’nın yanı sıra İzmir Limanı ve ülkemizin diğer yolcu limanlarına da yeni seferlerin düzenlenebileceği tahmin ediliyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Uzakdoğu da ortaya çıkan ve en çok etkilediği ülkelerden iptal edilen turizm hareketlerinin en çok yönlendirildiği ülkeler arasında Türkiye’nin ön plana çıkmakta olduğu turizmciler tarafından sık sık dile getirilmektedir.

Kuşadası Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kruvaziyer turizmde koronavirüs sonrasında Akdeniz limanlarına ilgi arttı

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds