Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve ardından tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını, gün geçtikçe etki alanını arttırıyor. Şu ana kadar başta Fransa, İngiltere, Almanya ve Brezilya olmak üzere, virüs toplamda 32 ülkeye yayıldı.

Toplam 11 ölümün gerçekleştiği İtalya, Avrupa kıtasında yeni tip virüs salgınından kaynaklanan en çok ölümün yaşandığı ülke konumunda bulunuyor. Turistik açıdan da zarara uğraması beklenen İtalya’yı, geçtiğimiz yıl 60 milyon turist ziyaret etmişti.

“Türkiye güvenli tatil için ideal”

Virüs günden güne yayılırken, uçak seferleri ve erken rezervasyonlar büyük bir hızla iptal ediliyor. İnsanları virüs nedeniyle korku kaplamışken, İngiliz Daily Express kaynaklı bir liste, güvenli tatil için Türkiye’yi ön plana çıkardı. Toplam 6 ülkenin güvenli tatil için sıralandığı listede, Türkiye’nin yanı sıra Polonya, Macaristan, Barbados, Jamaika ve Meksika da yer aldı.

Koronavirüs türkiye seyahat

İtalya’da yeni tip virüs kaynaklı ölümler devam ediyor

İngiltere kaynaklı güvenli tatil listesinde Türkiye, güneşin ve kumsalın tadını çıkarmak ve bunun yanı sıra uzun mesafeli uçuş dezavantajı olmaksızın tercih edilebilecek ülkeler arasında kendine yer buldu. Listede Türkiye’nin kış turizmi için de ideal bir tatil noktası olduğuna dikkat çekildi.

İstanbul’a dikkat çekildi

Haberde aynı zamanda İstanbul’un da önemi vurgulandı. Mega kentin Türkiye’nin kültürel kalbi olduğu belirtilirken, İstanbul’un yanı sıra İzmir’in Selçuk ilçesi de önemle vurgulandı.

Koronavirüs günden güne yayılmaya devam ederken, şu ana kadar herhangi bir vakanın görülmediği Türkiye’nin turizm sektöründe bu avantajı fırsata çevirip çevirmeyeceği merakla bekleniyor.

İstanbul Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koronavirüs Türkiye için bir fırsat olabilir mi?

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds