Çin’de ortaya çıkan ve her geçen gün farklı bir ülkeye yayıldığı açıklanan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları Avrupa’da hızlanarak artmaya devam ediyor.

Fransa Sağlık Bakanı Olivier Veran, bugün düzenlediği basın toplantısında, ülkede tespit edilen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısının  38’e yükseldiğini söyledi. Virüsün bulaştığı tespit edilen  hastalardan 12’sine virüsün başka kişilerden bulaştığını, bu konudaki de araştırmaların sürdüğünü ifade eden Veran, vaka sayısının daha da artabileceği uyarısında bulundu.

Bakan Veran, yeni tip konoravirüs teşhisi konulan vatandaşlardan 3’ünün asker olduğunu belirtti.

Öte yandan Fransız basınında çıkan haberlere göre, Fransa Ulusal Meclisi, geçtiğimiz günlerde Çin’e seyahat gerçekleştiren bir milletvekilinden tedbir amacıyla 14 gün süreyle evinden çıkmamasını istedi.

Fransa’da koronavirüs (Kovid-19)’a yakalanan kişilerden 11’inin tamamen iyileştiği ve 2’sinin ise yaşamını yitirdiği kaydedilmişti.

İtalya’da ölü sayısı 17’ye yükseldi

İtalya Sivil Savunma Genel Müdürü Angelo Borrelli, Kovid-19 nedeniyle ülkede hayatını kaybedenlerin sayısının 17’ye yükseldiğini açıkladı.

İtalya’da tespit edilen virüs bulaşmış kişi sayısının da 650’ye ulaştığını dile getiren Borrelli, virüs tespit edilen ve tedavi altına kişilerden iyileşenlerin sayısının 45’e yükseldiğini de kaydetti.

Kuzey İrlanda ve Birleşik Krallık

Kuzey İrlanda’da ilk kez yeni tip koronavirüs vakası tespit edilirken böylece Birleşik Krallık’ta toplam 16 kişide virüs tesspit edilmiş oldu.

Kuzey Irlanda sağlık yetkilileri, virüs tespit edilen hastanın İtalya’nın kuzeyinden Dublin’e geldiğini belirtti.

İngiltere’de gün içinde açıklanan ve virüsü İtalya ile İspanya’da kaptıkları belirtilen iki yeni hastanın ardından, hastalığın görüldüğü bölgede bir okul ve bir sağlık kliniğinin de kapatıldıği öğrenildi.

Avusturya

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, Twitter’den yaptığı açıklamada, ülke genelinde Kovid-19 vaka sayısının 5’e yükseldiğini belirtti. Başbakan Kurz yaptığı açıklamada vakaların  üçünün başkent Viyana’da, ikisinin ise İtalya sınırında yer alan  Tirol’de olduğu bilgisini paylaştı.

İspanya

İspanya’da tespit edilen vaka sayısı 23’e çıktı.

Virüs taşıyan kişilerden 3’ünün virüsün bulunduğu riskli ülkelere ( Çin, İran, Kuzey İtalya, Güney Kore, Singapur) seyahat etmedikleri ve virüsün bu kişilere İspanya’da bulaştığı bildirildi. Yapılan bildirimde tespit edilen vakalardan sadece birinin durumunun ağır olduğu belirtildi.

Sposda koronavirüs etkisi

İspanya 1. ve 2. lig kulüplerinin bağlı olduğu La Liga kurumu, Çin Süper Ligi ile yaptığı organizasyon kapsamında “Çin halkına destek” için pazar günü oynanması planlanan Real Madrid-Barcelona maçına, Çin’in Vuhan Zall F.C takımının davetli olarak geleceğini ve bu organizasyonla ilgili herhangi bir değişiklik planlanmadığını duyurdu.

Çin’in Vuhan Zall F.C. takımı, yaklaşık bir aydır Cadiz’de kampta bulunuyordu.

İsveç

İsveç Halk Sağlığı Kurumunca yapılan açıklamada, ülkelerinde bugün yeni  5 kişide virüs tespit edildiği belirtildi.

Yapılan açıklamada, virüs tespit edilenlerden 3’nün yurt dışı tatilinden kısa süre önce döndükleri, diğer ikisinin ise İsveç’te bulundukları ve yurt dışı seyahatlerinin olmadığı kaydedildi.

Kurumca yapılan açıklamada ülkedeki yeni tip koronavirüs vakasının 7’ye yükseldiği bildirildi.

Antalya Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koronavirüs Avrupa'da yayılmaya devam ediyor

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds