Antalya’da koronavirüs nedeniyle ilk defa bir etkinlik ertelendi. Uluslararası kuruluş temsilcileri, akademisyenler, iş dünyası ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla gerçekleştirilmesi planlanan Antalya Diplomasi Forumu, koronavirüs (Kovid-19)  endişesi nedeniyle ertelendi. Forumun ne zaman yapılacağına ilişkin ise yeni bir tarih verilmedi.

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, yeni tip koronavirüs (KOVID-19) vakasının görüldüğü ülke sayısındaki ve ölümlü vakalarda yaşanan  artış nedeniyle Dünya Sağlık Örgütü’nün virüsle ilgili derecelendirme seviyesini ‘çok yüksek’ seviyeye çıkardığı anımsatıldı.

”Avrupa Birliği de risk seviyesini yükseltmiştir. Bu durum karşısında başta BM ve AB’nin düzenleyeceği uluslararası toplantılarla birlikte, geniş katılımlı kültürel, sportif ve ekonomik etkinlikler de iptal edilmekte veya ertelenmektedir.” denilen açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

“Yukarıda belirtilen hususlar doğrultusunda ülkemizde şu ana kadar  bir vakaya rastlanmamış olmakla birlikte, önümüzdeki dönemde gerçekleştirilecek etkinlikler bağlamında Dünya Sağlık Örgütü ve ilgili diğer makamların tavsiyeleri göz önünde bulundurularak, Antalya Diplomasi Forumu’nun ileri bir tarihe ertelenmesi uygun bulunmuştur.”

Antalya Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koronavirüs Antalya Diplomasi Forumu'na da engel oldu!

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds