Tüm dünyadaki en büyük seyahat pazarlarından biri olan Almanya, koronavirüs nedeniyle Haziran ayında rekor bir daralma yaşadı.

Tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs, turizm sektöründe de tüm ülkelerin hedef küçültmesine neden oldu. Alman seyahat acenteleri de, bu daralmadan dolayı sert bir darbe yedi. Haziran ayında Alman seyahat acenteleri, 2019 yılının Haziran ayına göre yüzde 86’lık bir gelir düşüşü yaşadı.

Almanya Turizminde Daralma yüzde 86

Alman tur operatörleri

TATS’ın yaptığı araştırma ve kaynaklara göre, 2020’nin Haziran ayında Alman acentelerin yaşadığı düşüş araştırıldı. Araştırmaya göre, söz konusu sektördeki daralma, rekor seviyelere ulaştı. Alman acenteler, Mart ayında yüzde 81, Nisan ayında yüzde 93 ve Mayıs ayında yüzde 90’lık bir daralma yaşadı.

Bu rakam, Haziran ayında ise yüzde 86’yı buldu.

Hava Yolu Firmaları da Rekor Kırdı

Seyahat sektöründe gerçekleşen bu daralmadan en büyük darbeyi ise hava yolu firmaları aldı. Hava yolu şirketleri, Haziran ayında gelirlerin yüzde 91 oranında düşmesine engel olamadı. Mayıs ayında bu rakamlar yüzde 98, Nisan ayında yüzde 99 ve Mart ayında da yüzde 101 olarak açıklandı.

Tur Operatörleri yüzde 83’lük Kayıp Yaşadı

Tur operatörleri de, bu daralmada darbe yiyen bir başka iş kolu oldu. Her ne kadar paket tur operasyonları tekrardan başlamış olsa da, Haziran ayında operatörler yüzde 83’lük bir gerilemeye engel olamadı.

2020’nin ilk 6 ayında, acente gelirleri yüzde 66’lık bir gerilemeye uğradı. Uçak bileti satışları yüzde 72, turizm satışları yüzde 61 ve kruvaziyer satışları yüzde 48 düştü.

Alman Pazarında Büyük Düşüş

Haziran ayında erken rezervasyonlar yüzde 156’lık bir düşüş yaşarken, ekim ayına kadar yapılan hesaplamada erken rezervasyonlarda yaşanan kayıp yüzde 164’lere ulaştı.

Almanya En Uygun Oteller


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koronavirüs Almanya'daki Turizmi Vurdu

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds